مزایای استفاده از شبکه ‌های اجتماعی

صفحه نخست » بازاریابی , سئو

مزایای استفاده از شبکه ‌های اجتماعی در سئو

شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر جایی برای جمع شدن افراد و دنبال کردن سلایق و علایق خود و به اشتراک‌گذاری لحظات زندگی و کسب و کار خود هستند. مزایای استفاده از شبکه ‌های اجتماعی بسیار زیاد می باشد، اما دکه در اینجا به شما نشان خواهیم داد که شبکه‌های اجتماعی چه تاثیری در سئو سایت دارند و چگونه می‌توان به نحو احسن از آن استفاده کرد. شبکه های اجتماعی نه تنها در سئو سایت بلکه در تبلیغات و فروش بیشتر محصولات می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

مزایای استفاده از شبکه ‌های اجتماعیمزایای استفاده از شبکه ‌های اجتماعی در سئو خارجی

دو نوع سئو در حالت کلی وجود دارد، ( سئو داخلی On-Page و سئو خارجی Off-Page.).
سئو داخلی بیشتر به محتوا و بهینه‌سازی خود سایت مرتبط است و سئو خارجی مربوط به بهینه‌سازی سایت خارج از محدوده‌ی سایت می‌باشد.

مزایای شبکه های اجتماعی در سئو در چند مورد زیر بررسی می‌شوند :
  • در سئو بسیار مهم است که هنگام جستجوی یک کلیدواژه در موتورهای جستجو چه تعداد از نتیجه‌ها مربوط به سایت شما باشند اگر شبکه‌های اجتماعی شما نیز به اندازه‌ی سایت فعال باشند مسلما آن شبکه نیز در حین جستجو یکی از نتایج جستجو خواهد بود و به این ترتیب می‌توانید رنکینگ‌‌های مختلفی را در موتور جستجو کسب کنید.
  • شبکه‌های اجتماعی می‌تواند افراد مشتاق و علاقه‌مند به زمینه‌ی کاری شما را با هشتگ‌ها و مواردی از این دست به سمت سایت شما بکشانند و با این کار بازدید و ترافیک سایت شما بالا می‌رود و می‌توانید رتبه‌ی خوبی در موتورهای جستجو کسب کنید.
  • جهت‌دهی درست در شبکه‌های اجتماعی به وبسایت می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد به طور مثال می‌توانید قسمتی از مطلب را در یک شبکه‌ی اجتماعی قرار دهید و برای مطالعه‌ی ادامه‌ی مطلب لینک سایت را قرار دهید.
  • اگر وقت کافی برای انتشار مطالب در همه‌ی شبکه‌های اجتماعی ندارید می‌توانید از افزونه‌های ارسال خودکار مطالب وبلاگ استفاده کنید.

مزایای استفاده از شبکه ‌های اجتماعی

سایر مزایای استفاده از شبکه ‌های اجتماعی

سئو و بیشتر دیده شدن تنها یکی از مزایای شبکه‌ های اجتماعی در بهبود کسب و کار شما می‌باشد ارتباط موثر با مشتریان، پرسش و پاسخ، ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی و دریافت لیست مخاطبین و مشترکین و بسیاری از موارد دیگر از مزایای شبکه های اجتماعی می‌باشند.

بهتر است یک استراتژی درست و پویا و به روز در استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای وبسایت خود داشته باشید. نوع محتوای تولیدی در هر شبکه را بشناسید و متناسب با آن تولید محتوا کنید. از تکنیک‌های روانشناسی تبلیغات و تاثیرگذاری برای بیشتر دیده شدن و بازخورد مثبت گرفتن از مخاطبین استفاده کنید و در پاسخ دادن به سوالات کاربران بسیار دقیق باشید.

مزایای استفاده از شبکه ‌های اجتماعی
(22) رای، میانگین: 1.9

نوشته های مشابه


ارسال نظر