آموزش ساخت متاتگ در وردپرس

صفحه نخست » سئو , وردپرس

آموزش ساخت متاتگ در وردپرس

گرچه اهمیت متاتگ به قوت سابق باقی نمانده‌ است و موتورهای جستجو در رتبه‌بندی سایت‌ها آن‌ها را در نظر نمی‌گیرند. اما هنوز هم ساخت متاتگ می‌تواند در کنترل نمایش اطلاعات سایت در موتورهای جستجو کارساز باشد. از این رو در اینجا دو روش ساخت متاتگ یا (Meta Description) را دکه به شما آموزش خواهد داد تا بتوانید از آن در سایت وردپرسی خود بهره ببرید.

روش اول: نصب Yoast SEO

افزونه Yoast SEO

اهمیت متاتگ در ماژول یواست بسیار گسترده‌تر از سایر پلتفرم‌ها می‌باشد و از این رو این افزونه‌ی پرکاربرد سئو حتما باید نصب باشد تا بتوانید سئوی سایت خود را کنترل کنید و همچنین به ساخت متاتگ در وردپرس بپردازید.
بعد از نصب افزونه خواهید دید که در زیر متن‌هایی که می‌نویسید قسمت‌هایی برای سئوی متن دیده می‌شود. در قسمت اسنیپت که عنوان و نحوه‌ی نمایش متن شما در موتورهای جستجو وجود دارد دکمه‌ی ویرایش اسنیپت وجود دارد که با کلیک بر روی آن قسمت «توضیحات متا» یا همان متادسکریپشن ظاهر می‌شود.

روش دوم: نصب All in One SEO

افزونه All in One SEO

این افزونه‌ی کاربردی هم در سئوی وبسایت بسیار تاثیرگذار است و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد پس از نصب افزونه در زیر عنوان متن‌های نوشته شده می‌توانید توضیحات متا را اضافه کنید. سپس بر روی Update کلیک کنید تا اطلاعات محتوای شما به روز شود و توضیحات متا به محتوای شما اضافه شود.

چند پیشنهاد در ساخت متاتگ در وردپرس

ساخت متاتگ

  • به دلیل اهمیت متاتگ در نحوه‌ی نمایش محتوای شما در موتورهای جستجو بهتر است از اشباع کردن متاتگ با کلمات کلیدی تبلیغاتی خودداری کنید.
  • در ساخت متاتگ دقت داشته باشید که بهتر است به جای ایجاد برچسب و تگ‌های بی‌استفاده از جملات خوانا به همراه کلمه‌ی کلیدی کانونی استفاده کنید.
  • توضیحات متا را به نحوی بنویسید که کاربران با خواندن آن اشتیاق برای خواندن ادامه‌ی متن پیدا کنند. با این کار به راحتی می‌توانید میزان بازدید سایت خود را افزایش دهید.
  • در ساخت متاتگ از جملات مفید و مختصر استفاده کنید تا کاربر بتواند به سرعت آن را بخواند و برای کلیک بر روی محتوای شما تصمیم بگیرد.
  • استفاده‌ی حداقل یک بار از کلمه‌ی کلیدی کانونی در توضیحات متا پیشنهاد می‌شود.
  • نیازی به تکرار عنوان متن در متاتگ نمی‌باشد و الگوریتم موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل عنوان سئو را در اولویت قرار می‌دهد.
  • اهمیت متاتگ شاید در سئو و عرضه به موتورهای جستجو چندان زیاد نباشد اما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطبان بسیار مهم است و می‌تواند باعث افزایش بازدید وبسایت شما شود.

کلام پایانی

ساخت متاتگ در طراحی و بهینه سازی وردپرس اهمیت بسیار بالایی دارند و نیاز است که آنها را به درستی انتخاب و اضافه کرد و در وردپرس قرار داد تا بهینه سازی به خوبی انجام شود.

آموزش ساخت متاتگ در وردپرس
(2) رای، میانگین: 4.5

نوشته های مشابه


ارسال نظر