پردازش اطلاعات مالی دکه
منو موبایل

پردازش اطلاعات مالی دکه

آموزش خرید بیت کوین

آموزش خرید بیت کوین

مقدمه

بیت کوین یکی از رایج‌ ترین ارزهای دیجیتالی است که محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده  است. حتماً می دانید بیت کوین شکل فیزیکی ندارد و به صورت دیجیتالی انتقال می یابد. با در نظر داشتن این مورد، برای خرید بیت کوین دیگر حضور در یک مکان خاص نیاز نیست و این کار را می توانید به طور آنلاین و با استفاده از اینترنت انجام دهید. در این مقاله در مورد آموزش خرید بیت کوین ، خرید بیت کوین بدون کارمزد ، چگونه با خرید بیت کوین پولدار شویم؟ ، برای خرید بیت کوین چقدر پول لازم است؟ ، خرید بیت کوین با مستر کارت و… بحث خواهیم کرد.

 مطمئن ترین روش برای خرید بیت کوین مراجعه به یک سایت صرافی ارزهای دیجیتال است. با این که این ارز را می‌ توانید از گروه های فضای مجازی مانند واتساپ یا تلگرام و یا حتی از افراد حقیقی خرید کنید اما امن ترین روش برای خرید این ارز مراجعه به یک سایت صرافی معتبر است. تراکنش ها درفضای مجازی به صورت نیمه ناشناس انجام می‌شود و به همین علت خرید این ارز از طریق شبکه های اجتماعی ریسک بالایی را دارد. اگر در کشور ایران ساکن هستید می توانید به آسانی هرچه تمام به یک صرافی مراجعه کرده و با کارت بانکی خود به صورت مستقیم بیت کوین بخرید و اگر در یک کشور خارجی سکونت دارید می توانید برخی محدودیت ها برداشته می شود و راحتی انجام معامله بیشتر است.

 

 خرید بیت کوین چگونه است؟

 برای خرید بیت کوین کافی است چند مرحله آسان را طی کنید.

 • نصب کیف پول بیت کوینی اولین گام برای این کار است.  در ادامه با جستجو در اینترنت یکی از صرافی ارزهای دیجیتال معتبر را انتخاب کنید. با کامل کردن احراز هویت می توانید با نسبت سرمایه خود بیت کوین خریداری نمایید.

شاید این سوال برایتان پیش آید که چرا کیف پول باید نصب شود؟ به هر دلیلی که برای پول واقعی خود کیف پول تهیه می کنید لازم است برای بیت کوین نیز کیف پول داشته باشید. کیف پول محیطی است که می‌توانید بیت‌کوین را در آن نگهداری نمایید. زمانی که می خواهید  مثلا هزینه یک پیتزا را پرداخت کنید باید آن را از کیف پول بپردازید.  تنوع کیف پول ها زیاد است و آنها را حتی می توان بر روی گوشی نیز نصب کرد. کیف پول های تحت وب نمونه پرکاربرد این کیف ها هستند. نحوه کار با این ابزار بسیار ساده است و در اولین تجربه به آسانی آن پی خواهید برد. این نوع از کیف پول ها از نظر امنیت شاید زیاد مورد اعتماد نباشند، اما به دلیل آسانی روش کار افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند؛ برای بالا بردن امنیت این نگهداری، کیف پول های سخت افزاری وارد میدان شده اند که از نظر امنیت دیگر حرفی برای گفتن نگذاشته اند. بهتر است با آن ها در سایت ارز دیجیتال بیشتر آشنا شوید.

 •  برای جلوگیری از سرقت، باید نرم افزار ها از منابع معتبر دانلود شوند.

 در ادامه بحث که بعد از نصب کیف پول ، یافتن یک صرافی معتبر است، نکاتی باید ذکر شود تا شمایی که می خواهید برای اولین بار بیت کوین بخرید تجربه تلخی نداشته باشید. این مرحله حساس است و باید دقت مضاعف به خرج دهید، پیدا کردن یک سایت صرافی ارز دیجیتال چندان سخت نیست اما چنان تبلیغات گسترده ای در این زمینه در فضای مجازی انجام شده است که هر لحظه می توانید شکار یکی از تله ها شوید. برای تاکید مجدد به خدمتتان عرض می کنیم که با افراد ناشناس تا می توانید این معامله را انجام ندهید.

مرحله احراز هویت نیز برای جلوگیری از هر نوع کلاهبرداری انجام می شود و  دراین مرحله با فرستادن عکس کارت ملی و کارت بانکی، حساب شما تایید می شود و شما را برای یک خرید امن هدایت می کند. برای آگاهی بیشتر برخی از صرافی ها مبالغ کمتر را احراز هویت نمی کنند ولی شما حتماً به صرافی مراجعه کنید که حتماً برای مبلغ شما احراز هویت کند.

پس از این مرحله انتقال پول به صرافی برای انجام خرید بیت کوین است که در این مرحله گاهی صرافی نقش واسطه را بازی می کند و دو فرد حقیقی به معامله راضی می شوند اما در برخی شرایط شخص با خود صرافی معامله می کند. در گام به گام این مراحل احتیاط کنید و معامله پرسودی داشته باشید.

 

آموزش خرید بیت کوین بدون کارمزد

 از جمله انتقاداتی که کاربران از صرافی های ارز دیجیتال دارند، کارمزد بالا هنگام خرید بیت کوین و ارز های دیجیتال دیگر است. به همین خاطر برخی از صرافی ها کار خود را بدون کارمزد انجام می دهند. این صرافی ها در کشور های مختلفی وجود دارند که در خرید و فروش، نیاز به پرداخت کارمزد نیست. لطفا به هرسایتی که نوشته بدون کارمزد اعتماد نکنید و عجولانه تصمیم نگیرید. در ایران اکثر صرافی های معتبر کارمزد می گیرند.

چند صرافی معتبر برای خرید بیت کوین

 1. صرافی نوبیتکس
 2. صرافی والکس
 3. صرافی اکسیر
 4. صرافی گرندکس
 5. صرافی اکسچنج
 6. صرافی رمزی نکس
 7. صرافی ارزجو
 8. صرافی رابکس
 9. coinbase
 10. kraken
 11. Poloniex
 12. Bittrex
 13. Bitfinex
 14. Bithumb
 15. Coinone

 آموزش خرید بیت کوین با مستر کارت

 یکی از راه های خرید بیت کوین، مراجعه کردن به وب سایت های معتبر جهانی است زیرا در این وب سایت ها بدون واسطه و با کمترین کارمزد می توانید تراکنش خود را انجام دهید. مشخص است برای انجام چنین تراکنشی باید یک کارت ارزی مثل مستر کارت را داشته باشید. شما با داشتن یک مستر کارت می توانید از وب سایت های مشخص خرید انجام دهید. یکی از مزیت های این کارت ها این است که در مرحله خرید کارمزد زیادی را به سایت ها پرداخت نمی کنید و خرید خود را به صورت مستقیم انجام می دهید.

 

چگونه با خرید بیت کوین پولدار شویم؟

برخی از کاربران با استخراج بیت کوین می خواهند به سرمایه قابلی برسند و برخی ها با معامله آن، که در هر معامله سودی نصیب آن ها می شود. زمانی که بازار حالت فعالی را داشته باشد می توانید با استخراج ارزی به آسانی هرچه تمام کسب درآمد کنید. برخی دیگر از افراد به معامله بیت کوین یعنی خرید و فروش آن می پردازند که با این روش نیز می توان به درآمد های کلانی دست یافت. برای مثال اگر فردی در سال ۲۰۱۱ به اندازه ۱۰ دلار بیت کوین خریده بود امروز می توانست آن را به قیمت هزار دلار بفروشد. روش قطره ای یا فاست، ساخت کمپین امضا در انجمن بیت کوین، وبلاگ نویسی در زمینه بیت کوین، روش هایپ و … از جمله راه هایی است که می توان با بیت کوین به ثروت رسید.

 

 برای خرید بیت کوین چقدر پول لازم است؟

 برای خرید بیت کوین حتماً لازم نیست چند هزار دلار خرج کنید و این کار را می‌توانید با مبالغ بسیار کم انجام دهید. هنگام خرید حتماً لازم نیست که یک واحد از بیت کوین را خریداری کنید. این ارز دیجیتال تا ۸ واحد اعشار قابل تقسیم است یعنی می‌توانید مقدار ۰.۰۰۱ از یک بیت کوین خریداری کنید یا حتی می توانید به اندازه ۱۰۰ هزار تومان بیت کوین بخرید.

 

چه زمانی برای خرید بیت کوین مناسب است؟

 از زمان ابداع شدن بیت کوین حدود ۱۰ سال است که می گذرد. در طی این سال ها حدود ۹۳ درصد از مواقع بیت کوین برای کاربران و خریداران سود آور بوده است؛ این جمله بدین معنی است که افراد زیادی از این ارز دیجیتال به سود رسیده‌ اند. سال گذشته، سال خوب و سود آوری برای کاربران و سرمایه گذاران بیت کوین نبوده است؛ یعنی در این سال، بیت کوین اصلاح خوبی را کرده و ممکن است سال بعد سال پر رونقی برای کاربران و سرمایه گذاران بیت کوین باشد.

مطالب مرتبط
درامد دلاری با ارز دیجیتال

کسب درامد دلاری با ارز دیجیتال

کسب درامد دلاری با ارز دیجیتال   مقدمه: در دوران تورم اقتصادی و نامساعد بودن شرایط اقتصادی یکی از راه […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده
1

از ۰ تا ۱۰۰ آموزش خرید تتر با کارت بانکی

مقدمه اکنون که در بازار نزولی قرار داریم، برای جلوگیری از ضرر از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، باید بتوانیم با […]

8 دقیقه مطالعه مشاهده
صرافی های ارزدیجیتال - معرفی صرافی های معتبر ارزدیجیتال

معرفی صرافی های معتبر ارزدیجیتال

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید