آموزش فارسی سازی وردپرس

صفحه نخست » وردپرس

آموزش فارسی سازی وردپرس

اگر در خواندن کلمات انگلیسی مشکل دارید و یا کلا دوست دارید با زبان فارسی کار کنید، آموزش فارسی سازی وردپرس به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی با وردپرس کار کنید. فارسی سازی وردپرس تمام متن‌ها و نوشته‌ها و خطاها و ارورها را به زبان فارسی به شما نشان می‌دهد و نیازی نیست از مترجم گوگل یا دیکشنری برای این کار استفاده کنید. پس از فارسی سازی وردپرس زبان افزونه ها نیز فارسی می‌شود و به راحتی می‌توانید با آن‌ ها کار کنید. دکه در اینجا به شما آموزش خواهد داد چگونه زبان وردپرس خود را فارسی کنید.

۱- تنظیمات فارسی سازی

ابتدا باید در منوی تنظیمات وردپرس به دنبال گزینه‌ی Language باشید و سپس با انتخاب آن زبان ‌هایی که وردپرس از آن‌ها پشتیبانی می‌کند نمایش داده می‌شود. با این کار می‌توانید به راحتی زبان فارسی را از بین گزینه ‌ها انتخاب کنید.

آموزش فارسی سازی وردپرس

۲- وردپرس فارسی

یکی از راه‌های داشتن وردپرس به زبان فارسی این است که در همان ابتدای کار وردپرس فارسی را نصب کنید و از امکانات بهینه شده‌ی آن استفاده کنید. کافی است بر روی هاست خود به جای وردپرس انگلیسی، وردپرس نسخه فارسی قرار دهید. نگران آپدیت‌ها و بروزرسانی‌های وردپرس هم نباشید. وردپرس فارسی هم همزمان با وردپرس اصلی آپدیت می‌شود و از این بابت مشکلی وجود ندارد.

 دانلود وردپرس فارسی

۳- افزونه‌ی فارسی ساز وردپرس

یکی دیگر از مواردی که می ‌توانید برای فارسی سازی وردپرس می‌توانید انجام دهید نصب افزونه‌ فارسی ساز وردپرس می‌باشد.
می‌توانید این افزونه را دانلود کنید و پس از دانلود در قسمت نصب افزونه‌ های جدید آن را ابتدا آپلود کنید و سپس نصب کنید. پس از نصب زبان وردپرس شما فارسی می‌شود.

یکی از مزایای استفاده از افزونه‌ فارسی ساز ویندوز این است که تمامی متن ها و خطاها به طور درست ترجمه شده اند و ایرادات ترجمه‌ی آن بسیار کم می ‌باشد. از این نظر این افزونه نیز برای فارسی شدن زبان وردپرس شما می‌تواند راهگشا باشد.

جمع‌بندی

پیشنهاد ما استفاده از گزینه های اول و سوم است چرا که وردپرس فارسی در بسیاری از مواقع ممکن است دستکاری‌های مختلفی در آن صورت گرفته باشد و از این نظر هم ممکن است برای وبسایت شما مشکل‌آفرین باشد و هم در برخی مواقع امنیت آن مشکل داشته باشد.

روش اول عموما جوابگو می‌باشد اما اگر به هر صورتی نتوانستید از این روش استفاده کنید می‌توانید از افزونه فارسی ساز وردپرس بهره ببرید که به سادگی تمام این کارها را برای شما انجام می دهد.

آموزش فارسی سازی وردپرس
(2) رای، میانگین: 4.5

نوشته های مشابه


ارسال نظر