×
خانه » بورس » چگونه مشتریان وفادار و همیشگی جذب کنیم؟
02 اکتبر 2018

چگونه مشتریان وفادار و همیشگی جذب کنیم؟

راهکارهای افزایش مشتریان همیشگی و جذب مشتری وفادار

افزایش مشتریان وفادار

جذب مشتری وفادار از مهمترین شاخصه‌های فروش است و شما تا زمانی که نتوانید مشتریان ثابت خود را جذب کنید نمی‌توانید به ثبات در کسب و کار خود برسید، افزایش مشتریان همیشگی مسئله‌ای است که اغلب کسب و کارهای بزرگ دائما در حال رقابت در این عرصه هستند و از انواع و اقسام روش‌ها برای اینکار استفاده می‌کنند. آژانس بازاریابی دکه در اینجا تعدادی از راهکارهای که می‌توان برای جذب مشتری وفادار و افزایش مشتریان همیشگی انجام داد را برای شما ارائه کرده‌ است.

۱- با مشتریان ارتباط برقرار کنید.

ارتباط دائمی با مشتریان باعث می‌شود شما همواره در ذهن آن‌ها باشید و اگر نیاز به محصول یا خدماتی پیدا کنند اولین جایی که به ذهن‌شان خطور می‌کند شما باشید. تبریک تولید، سلام و احوالپرسی‌های دوستانه و یا تماس تلفنی و بسیاری از موارد دیگر می‌تواند باعث جذب مشتری وفادار شود. ارتباط با مشتریان در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند بسیار سودمند باشد اما در نظر داشته باشید که این ارتباط برای مشتریان مزاحمتی ایجاد نکند چون نتیجه‌‌ای کاملا عکس در پی دارد.

۲- به مشتریان همیشگی تخفیفات و هدایای گوناگون بدهید.

تاثیری که هدیه دادن بر ذهن مخاطب می‌گذارد قابل مقایسه با هیچکدام از مکانیزم‌های تبلیغاتی دیگر نیست و نتایج شگفت‌انگیزی در افزایش مشتریان همیشگی دارد، هدیه دادن به دلیل ایجاد نوعی هیجان و همچنین استفاده‌ی دائمی مشتریان از آن به نوعی نماینده‌ی کسب و کار شما می‌باشد و می‌تواند در همدل کردن مشتریان با شما بسیار تاثیرگذار باشد.

۳- به مشتریان دائمی امکانات ویژه بدهید.

اگر تاکنون مشتریان دائمی خود را شناخته‌اید و می‌دانید چه کسانی همواره از محصولات و خدمات شما استفاده می‌کنند فرصت مناسبی است تا آن‌ها را با امکانات ویژه تبدیل به مشتریان وفادار کنید. می‌توانید امکاناتی نظیر سفارش تلفنی رایگان،‌ خدمات پرداخت غیرحضوری و … را برای آ‌ن‌ها در نظر بگیرید تا در هنگام استفاده از خدمات یا محصولات شما راحتی و سهولت برای آن‌ها ایجاد شود.

مزایای صفحه فرود در وبسایت (لندینگ پیج)
این پیشنهاد از دست ندید!

۴- لبخند بزنید و تعامل داشته باشید.

به نظر می‌رسد این یکی از بدیهی‌ترین راه‌ها برای جذب مشتری وفادار باشد، اگر می‌خواهید به مشتری حس خوبی القا کنید تا در حین خرید و بعد از آن از شما خاطره‌ای خوش به یاد داشته باشد می‌تواند تضمین‌کننده‌ی افزایش مشتریان همیشگی شما باشد، لبخند زدن هزینه‌ای ندارد و تعامل و صحبت کردن و شوخی با مشتریان می‌تواند گام مهمی در پیشرفت و رونق کسب و کار شما باشد. جواب دادن به سوالات مشتریان و راهنمایی کردن آن‌ها در حین خرید نیز از مواردی می‌باشد که رعایت آن‌ها در جذب مشتری وفادار بسیار ضروری می‌باشد.

۵- دلیلی برای جذب مشتری وفادار ایجاد کنید

ایجاد ارتباط عاطفی و احساسی با مشتریان یکی از اصول جذب مشتری وفادار در عصر ارتباطات است. از آنجایی که در عصر ارتباطات تمام مراحل خدمات بازاریابی به سمت دیجیتالیزه شدن میل می‌کند. از این رو برقراری ارتباط احساسی و همدلی با مشتری تاثیر به سزایی در پیشبرد استراتژی بازاریابی احساسی و جذب مشتری وفادار دارد. زیرا عواطف و احساسات بخش بزرگی از تصمیم‌گیری‌های انسان در خرید را تحت تاثیر قرار می‌دهد. (بازاریابی چیست؟)

برخی دیگر از راهکارهای افزایش مشتریان همیشگی

 • یکی بخر دوتا ببر
 • کارت وفاداری
 • نظرسنجی از مشتریان
 • بروزرسانی رایگان
 • محصول رایگان
 • محصولات آزمایشی
 • باشگاه مشتریان ویژه
 • خدمات مشتریان بی نقص
 • ارسال ایمیل انبوه
 • ایجاد جشنواره فروش
 • ایجاد کدتخفیف

علیرضا شیخی

بنیانگذار شرکت پردازش اطلاعات مالی دکه "اولین ارائه کننده وب سرویس و خدمات بورس"، همیشه دوست داشتم در عرصه بازارسرمایه و بورس به مردم خدمت رسانی کنم و برای اگاهی بیشتر و قدمی هوشمندانه محصولاتی ارائه کنم که مکملی موثر برای بازاربورس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *