چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟

صفحه نخست » سئو , وردپرس

چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین کلمات کلیدی عامل مهمی در پیشرفت و رشد یک سایت می‌باشد، کلمات کلیدی در حقیقت آن چیزی هستند که موتورهای جستجو نظیر گوگل به وسیله‌ی آن محتوای موجود در سایت شما را شناسایی می‌کنند. ممکن است برای بسیاری از شما سوال باشد که چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟ در اینجا چند روش به شما پیشنهاد می شود که به کار بردن آن‌ها می‌تواند در بهبود رتبه‌ی شما در موتورهای جستجو موثر باشد.

روش‌های انتخاب بهترین کلمات کلیدی

وبسایت دکه چند روش برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی وجود دارد لطفا همراه ما باشید.

۱ – انتخاب هدف

هدف سایت خود را مشخص کنید و متناسب با آن کلمات کلیدی را انتخاب کنید، به طور مثال اگر شما یک فروشگاه اینترنتی فروش لوازم خودرو هستید و هدف شما این است که مردم از طریق اینترنت شما را پیدا کنند کلماتی نظیر «خرید لوازم خودرو» یا «خرید وسایل خودرو» می‌تواند یکی از کلمات کلیدی شما باشد که باید به طور گسترده روی آن کار کنید. هدف اولین و مهم‌ترین موضوع در انتخاب کلمات کلیدی است.

۲ – ابزارهای سئو

ابزارهای زیادی برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. کافیست به ابزار موردنظر رفته و موضوع موردنظر خود را در آنجا وارد کنید و در مورد آن‌ها تحقیق کنید. این ابزارها امکانات گسترده‌ای دارند و می‌توانید تقریبا هر چیزی که در زمینه‌ی سئو نیاز داشته باشید را در آنجا پیدا کنید.

چند مورد از ابزار ها برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی

  • Google Adwords Keyword Planner
  • Google Trend‌
  • Keyword Tools
  • SeoBook Keyword Research

۳ – استفاده از عبارات کلیدی به جای کلمات

هنر سئو این است که شما بتوانید کلماتی که تعداد سرچ بالایی دارند اما سایت‌های کمی در آن حوزه محتوا تولید کرده‌اند را پیدا کنید تا بتوانید خود را بالا بکشید. برای همین بهتر است به جای کلمات کوتاه از عبارات ۲ الی ۵ کلمه‌ای استفاده کنید. معمولا سرچ‌هایی که در گوگل انجام میشود با کلمات کلیدی ۲ یا ۳ کلمه‌ای بیشترین نرخ سرچ را داشته اند و از این نظر بهتر است که شما هم برای عباراتی در این حدود کلمات کلیدی را انتخاب کنید.

۴ – LSI

این روش هم در انتخاب کلمات کلیدی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طور مثال شما وقتی در گوگل چیزی را سرچ می‌کنید معمولا خود گوگل برخی کلمات را در ادامه به شما پیشنهاد می‌کند. این مکانیزم گوگل دقیقا چیزی است که می‌توانید در انتخاب کلمات کلیدی از آن استفاده کنید چرا که دسته‌بندی خوبی از کلمات را که بیشتر توسط کاربران ساخته شده است را آنالیز می‌کند و در اختیار کسانی که سرچ می‌کند قرار می‌دهد.

چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟
(5) رای، میانگین: 5

نوشته های مشابه


ارسال نظر