چگونه قالب وردپرس انتخاب کنیم؟

صفحه نخست » وردپرس

انتخاب قالب وردپرس بهینه | انتخاب بهترین قالب وردپرس

عموما هنگام ایجاد یک سایت وردپرسی، از مواردی که باعث سردرگمی افراد می‌شود انتخاب قالب وردپرس بهینه و مناسب کارشان می‌باشد. هزاران قالب رایگان و پولی در سطح اینترنت موجود می‌باشند و انتخاب بهترین قالب وردپرس از میان آ‌ن‌ها بسیار سخت می‌باشد. دکه در اینجا تعدادی از مواردی که به شما در انتخاب قالب وردپرس بهینه کمک می‌کند را آورده‌است:

انتخاب بهترین قالب وردپرس | انتخاب قالب وردپرس بهینه

سادگی اصل اول است.

اصل اول سادگی است. قالب‌هایی که پر از رنگ و لایه‌های مختلف هستند و انیمیشن‌های متعدد هستند نه تنها جذابیت ویژه‌ای به وبسایت شما نمی‌دهند بلکه کاربران را خسته می‌کنند. به دنبال قالبی باشید که طراحی ساده‌ای داشته باشد و کاربر دقیقا بداند چگونه به جاهای مختلف سایت دسترسی داشته باشد.

تم ریسپانسیو

از مواردی که در انتخاب قالب وردپرس بهینه بسیار مهم است ریسپانسیو بودن آن است، امروزه از انواع دستگاه‌ها و مرورگرهای مختلف برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌شود و اگر به طور مثال قالب شما نتواند برای موبایل به درستی کار کند مقدار زیادی از ترافیک روزانه خود را از دست می‌دهید. این ریسپانسیو بودن برای مرورگرهای مختلف نیز باید برقرار باشد.

پشتیبانی از پلاگین‌ها

قدرت واقعی وردپرس در پلاگین‌ها یا افزونه‌هایی است که می‌توان به آن اضافه کرد، یک قالب وردپرس بهینه باید از تمام پلاگین‌ها پشتیبانی کند تا بتوانید با آن هر کاری که دوست دارید انجام بدهید. وردپرس بدون پلاگین عملا بی‌استفاده است و کارایی‌های زیادی ندارد.

چندزبانه بودن

قالب وردپرس بهینه قالبی است که بتواند از انواع و اقسام زبان‌ها پشتیبانی کند، بعصی مواقع پیش می‌آید که شما باید متنی را به انگلیسی، فرانسه، آلمانی، روسی یا عربی و … در وبسایت خود قرار دهید،‌ اگر قالب شما از این زبان‌ها پشتیبانی نکند چنین امکانی برای شما وجود نخواهد داشت و عملا نمی‌توانید از آن به خوبی استفاده کنید.

صفحه‌ساز

صفحه‌سازها از پلاگین‌های وردپرس می‌باشند که به شما امکان ساخت انواع لایه‌های مختلف و چیدمان‌های مختلف را صرفا با درگ اند دراپ می‌دهند. بسیاری از قالب‌های وردپرس این صفحه‌ساز را به صورت پیش‌فرض نصب دارند و نیازی به افزودن آن‌ها نیست. اضافه کردن صفحه‌سازهای جانبی ممکن است بسیاری از کدها و ارورهای مختلف را در وب‌سایت شما به وجود بیاورند و از این لحاظ حتما سعی کنید که صفحه‌ساز به صورت پیشفرض بر روی قالب نصب باشد.

سئو

قالب وردپرس بهینه تاثیر زیادی بر سئو وبسایت دارد و یک قالب ضعیف با کدهای html ضعیف ممکن است به سئو سایت ضربه بزند و کارایی وبسایت شما را در موتورهای جستجو کاهش دهد، از این رو بهتر است در هنگام انتخاب بهترین قالب وردپرس سعی کنید سورس آن‌ را در وب‌سایت‌های چک کردن نظیر w3c بررسی کنید.

امتیازات و نظرات

توجه به امتیازاتی که یک قالب وردپرس از کاربران مختلف گرفته است می‌تواند راهگشای خوبی برای شما باشد، امتیازی که کاربران به یک قالب می‌دهند نشان‌دهنده‌ی کیفیت و میزان رضایت آن‌ها می‌باشد و با خواندن نظرات نیز می‌توانید به اشکالاتی که در قالب وجود دارد پی‌ ببرید. معمولا برخی قالب‌ها توسط رقبا با کامنت‌های بد مواجه می‌شوند که بهتر است به تعداد آن‌ها نیز نگاه کنید و اگر تعداد کامنت‌های بد بسیار کمتر از کامنت‌های خوب بود می‌توانید آن‌ها را نادیده بگیرید.

چگونه قالب وردپرس انتخاب کنیم؟
(2) رای، میانگین: 4.5

نوشته های مشابه


ارسال نظر