×
خانه » بورس » نکات مهم تولید محتوای بهینه
01 اکتبر 2018

نکات مهم تولید محتوای بهینه

نکات مهم تولید محتوای بهینه و بهینه سازی محتوا

نکات مهم تولید محتوای سبز

محتوا پادشاه است، شاید این جمله را بارها شنیده باشید. اما این جمله غلط است، جمله‌ی درست این است: محتوای بهینه پادشاه است. تولید محتوای بهینه از حساس‌ترین و اساسی‌ترین موارد موردنیاز در ارتقا و بهبود سایت می‌باشد و اصول و قواعدی دارد که با دانستن آن‌ها به راحتی می‌توانید برای وب‌سایت یا وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی خود محتوا تولید کنید. در اینجا نکات مهم تولید محتوای سبز و بهینه سازی محتوا را برای شما آورده‌ایم تا بتوانید برای وب‌سایت خود تولید محتوای بهینه داشته باشید.

نکات مهم تولید محتوای بهینه و بهینه سازی محتوا

۱ – تیتر موضوع و هدینگ‌ها را خلاقانه انتخاب کنید.

عموما اولین چیزی که توجه یک خواننده را به خود جلب می‌کند تیتر موضوع است که در موتورهای جستجو هم این تیتر نمایش داده می‌شود پس باید تیتر وسایر عنوان‌ها را به گونه‌ای بنویسید که رغبتی در خواننده ایجاد کند تا صفحه‌ی سایت شما را باز کند و شروع به خواندن کند. سعی کنید از تیترهای آموزشی جهت‌دهنده و آموزشی استفاده کنید و در استفاده از کلمات تبلیغاتی افراط نکنید.

انواع تیتر ها

  • تیتر ۱
  • تیتر ۲
  • تیتر ۳
  • تیتر ۴
  • تیتر ۵
  • تیتر ۶

۲ – مقدمه‌ی گیرا و جذاب بنویسید

احتمالا برای شما نیز بارها پیش آمده باشد که محتوایی که در یک سایت می‌بینید را بعد از خواندن چند جمله، رها می‌کنید و به سراغ موضوع دیگری می‌روید. خسته کننده بودن و کسل بودن متن و مخصوصا مقدمه از مواردی است که بسیار در تولید محتوای بهینه ضروری می‌باشد. اگر بتوانید در مقدمه به گونه‌ای شوق و اشتیاق برای خواندن ادامه‌ی متن را در خواننده ایجاد کنید در این زمینه موفق بوده‌اید.

راهکارهای تاثیرگذار افزایش سئو وبسایت
این پیشنهاد از دست ندید!

۳ – قواعد جمله‌بندی در وب را بدانید.

از نکات مهم تولید محتوا برای وب‌سایت‌ها این است که بتوانید در کمترین جملات ممکن مفهوم را به خواننده بفهمانید، بیشتر افراد متن را صرفا در ذهن خود اسکن می‌کنند و کمتر پیش می‌آید که کلمه به کلمه شروع به خواندن کنند.
از پاراگراف‌های کوتاه و جملات کوتاه استفاده کنید، از کلمات پراستفاده استفاده کنید و هیچگاه متن خود را با کلمات سخت پر نکنید، این کار شاید در نگارش ادبی به درد شما بخورد اما در تولید محتوا هرگز نتیجه خوبی از آن نمی‌گیرید. قواعد نوشتار نظیر نیم‌فاصله و ویرگول و نقطه و … را بدانید و از آن استفاده کنید تا به هرچه بهتر خوانده شدن متن‌تان کمک کنند.

۴ – کلیدواژه‌ها را در متن بگنجانید

کلمات کلیدی در حقیقت سمی هستند که شما باید در تولید محتوای بهینه به متن خود تزریق کنید بدون آنکه خواننده متوجه شود، باید نکات سئوی محتوا را خوب بدانید و از کلمات کلیدی استفاده کنید تا متن شما برای موتورهای جستجو ساخته و پرداخته شود، در حقیقت کلمات کلیدی آن چیزی هستند که گوگل و سایر موتورهای جستجو به وسیله‌ی آن وب‌سایت شما را شناسایی می‌کنند و استفاده دقیق و مهندسی از کلمات کلیدی از نکات مهم تولید محتوا می‌باشد.

علیرضا شیخی

بنیانگذار شرکت پردازش اطلاعات مالی دکه "اولین ارائه کننده وب سرویس و خدمات بورس"، همیشه دوست داشتم در عرصه بازارسرمایه و بورس به مردم خدمت رسانی کنم و برای اگاهی بیشتر و قدمی هوشمندانه محصولاتی ارائه کنم که مکملی موثر برای بازاربورس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *