معرفی ابزارهای مهم برای انتخاب کلمات کلیدی

صفحه نخست » بازاریابی , سئو

معرفی ابزارهای مهم انتخاب کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی یکی از مهمترین مباحث در سئو می‌باشد که به سایت‌ها و کسب و کارها این امکان را می‌دهد تا کلماتی که در موتورهای جستجو بیشتر جستجو می‌شوند را پیدا کنند و نسبت به آن برای بهتر دیده شدن فعالیت کنند، برای انتخاب کلمات کلیدی راه‌های زیادی وجود دارد و ابزارهای مهم انتخاب کلمات کلیدی بسیار گسترده هستند، دکه در اینجا چند مورد را به شما معرفی می‌کند.

ابزار Keyword Planner

ابزار Keyword Planner

 

این ابزار معروف‌ترین و مهم‌ترین ابزار برای سئو می‌باشد و برای پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی بسیار پرکاربرد می‌باشد. می‌توانید در موضوعات مختلفی که قصد دارید در آن حوزه فعالیت کنید کلماتی را پیدا کنید که صرفا در گوگل بیشترین میزان جستجو را داشته‌اند، مزیت این ابزار این است که منطبق بر الگوریتم گوگل است و بسیاری از مواردی که سایر ابزارها نمی‌توانند در پیدا کردن کلمه کلیدی به کار ببندند در این ابزار تعبیه شده است.
این ابزار امکانات تحلیلی هم دارد و چون مستقیما به دیتای گوگل متصل می‌باشد آمار سایر موتورهای جستجو در آن ظاهر نمی‌شوند. البته این مورد می‌تواند یکی از نقص‌های این سیستم محسوب شود اما امکانات دیگری دارد که این نقص را به طور کامل پوشش داده است.

ابزار Keyword Tools

ابزار Keyword Tools

 

برای افرادی که به دنبال سادگی و راحتی کاربر ابزارها هستند این گزینه بهترین است. ابزار Keyword Tools رابط گرافیکی ساده‌ای دارد و می‌توانید کلمات را با توجه به منطقه‌ی جغرافیایی مدنظر خود پیدا کنید، به طور مثال در سایر ابزارها احتمال اینکه جستجوی کاربران افغان و سایر فارسی زبان‌ها نیز در نتایج جستجو دیده شود ابزار Keyword Tools کاملا منطبق بر منطقه‌ی جغرافیایی می‌باشد. در نسخه‌ی پرو این ابزار که رایگان نمی‌باشد، درصد سرچ‌ها‌، میزان تاثیرگذاری محتوای موجود برای هر کلمه و اطلاعات مفید دیگری نیز در دسترس کاربران قرار می‌گیرد، و یکی از بهترین ابزارهای مهم انتخاب کلمات کلیدی می باشد.

ابزار Google Trend

ابزار Google Trend

 

گوگل ترند ابزاری برای مقایسه و ترتیب‌بندی و ایجاد پلتفرم‌های مناسب برای جستجو می‌باشد. در این ابزار آمار هر کلیدواژه به ترتیب روز و سال و ماه نشان داده می‌شود و می‌توانید به سادگی کلیدواژه‌های مختلف را با هم مقایسه کنید.
امکان جالب دیگری که گوگل ترند در اختیار شما قرار می‌دهد این است که می‌تواند میزان بیشترین جستجوی کلمه‌ی موردنظر شما را به ترتیب در شهرهای مختلف نشان دهد. این امکان علی‌الخصوص برای سئو لوکال یا همان سئو محلی بسیار به درد شما می‌خورد.
گوگل ترند صرفا ابزاری تحلیلی می‌باشد اما تعداد ۵ یا ۱۰ کلیدواژه‌ی مرتبط با کار شما را نیز به شما پیشنهاد می‌دهد که میزان جستجوی آن‌ها از همه بیشتر بوده است.

معرفی ابزارهای مهم برای انتخاب کلمات کلیدی
(2) رای، میانگین: 4

نوشته های مشابه


ارسال نظر