سئوی Off-Page چیست؟

صفحه نخست » سئو

معرفی سئو Off-Page و اهمیت سئوی Off-Page

سئو به مجموعه‌ی فعالیت‌هایی گفته می‌شود که وضعیت وبسایت شما را در موتورهای جستجو بهبود می‌بخشد و به دو بخش سئوی Off-Page و On-Page تقسیم می‌شود که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند و به نحوی در بهبود عملکرد وبسایت شما تاثیر می‌گذارند. دکه در این مقاله به سئوی Off-Page می‌پردازد. ( مقاله پیشنهادی : سئوی On-Page چیست؟ )

سئو Off-Page
سئوی Off-Page چیست؟

سئوی Off-Page به کارها و اقداماتی در حوزه سئو گفته می‌شود که خارج از محدوده‌ی اصلی وبسایت خود انجام می‌دهد. به زبان ساده‌تر کارهایی که به صورت جانبی انجام می‌دهید ولی تاثیرات آن را در وبسایت خود نیز می‌توانید مشاهده کنید.
مهم‌ترین فعالیت‌های این حوزه عبارتند از:

  • لینک سازی در وبسایت‌ها
  • شبکه‌های اجتماعی و بوکمارکینگ

معرفی سئو Off-Page

دلایل اهمیت سئوی Off-Page

  • موتورهای جستجو معمولا الگوریتم‌های مختلفی برای نمایش نتایج بهتر و مرتبط‌تر برای کاربران را امتحان می‌کنند و فاکتورهای کیفیت زیادی را برای هر قسمت در نظر می‌گیرند.
  • سئوی Off-Page به موتورهای جستجو این امکان را می‌دهد که بدانند وبسایت شما چقدر در میان مردم در شبکه‌های اجتماعی محبوب است و یا سایر وبسایت‌های مرتبط چه میزان به وبسایت شما لینک داده اند.

این فاکتورها تاثیر بسیار زیادی در رتبه‌ی شما در موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل خواهند داشت. در حال حاضر گوگل ۲۵۰ فاکتور کیفیت برای شناسایی و رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها دارد که تعدادی از آن‌ها به سئوی Off-Page بستگی دارند و فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی و سایر وبسایت‌ها به طور دقیق توسط ربات‌های گوگل آنالیز می‌شوند.

اهمیت سئوی Off-Page
تاثیرات سئو Off-Page

  • بهبود رتبه: سئوی Off-Page باعث می‌شود تا وبسایت شما ترافیک بالاتری داشته باشد و تعداد افراد بیشتری بر روی لینک‌های وبسایت شما کلیک کنند.
  • بهبود رتبه صفحه: رتبه صفحه نمره‌ای است که گوگل به وبسایت‌های مختلف می‌دهد تا آن‌ها را از این طریق رتبه بندی کند. ممکن است گاهی اوقات کلیدواژه‌های مربوط به مطلب شما در جستجوی افراد نباشد اما گوگل وبسایت شما را شناسایی می‌کند و به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی به کاربر ارائه می‌دهد.
  • نمایش بیشتر: با سئو Off-Page می‌توانید گوی رقابت را از سایر برندهای حوزه‌ی شما بربایید و تعداد نمایش شما در صفحات گوگل بالا رود. اگر اکانت‌های فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و لینکدین و … مربوط به وبسایت شما هم محتوای خوب و مفید تولید کنند گوگل آن‌ها را نیز در صفحه‌ی اول به عنوان یک منبع در نظر می‌گیرد.
  • ترافیک بیشتر: لینک ساختن در سایر وبسایت‌ها ترافیک بالایی را برای شما تامین می‌کند و می‌توانید با این امکان سئو Off-Page از ترافیک بیشتر و بازدید بهتری برخوردار شوید.
سئوی Off-Page چیست؟
(2) رای، میانگین: 4

نوشته های مشابه


ارسال نظر