پردازش اطلاعات مالی دکه
منو موبایل

پردازش اطلاعات مالی دکه

بهترین روش‌های کسب درآمد از بورس

کسب درآمد از بورس آنقدرها هم که تصور می کنید کار سختی نیست، تنها کافی است دانش و تجربه کافی را در این زمینه به دست آورده باشید. در واقع اگر با اصول و شیوه معامله در بازار بورس آشنا باشید می توانید سود زیادی را به دست آورید. کسب درآمد از بورس روش های مختلفی دارد که در این مقاله قصد داریم به توضیح هر کدام به پردازیم.

روش های کسب درآمد از بورس

قبل از اینکه به سراغ روش های کسب درآمد یا سود از بورس برویم بهتر است کمی با دنیای بورس آشنا شویم. معمولاً افرادی که به تازگی وارد بازار بورس شده اند نگران از دست رفتن سرمایه خود هستند و تصور می کنند این احتمال وجود دارد که یک شبه تمام پول آنها در بورس از دست برود اما این گونه نبوده و تمامی سهم ها در بازار بورس یک دامنه نوسان دارند. به این معنی که هیچ سهمی به هیچ وجه در روز بعدی قیمت آن نصف یا دو برابر نخواهد شد اما با این وجود کسب درآمد از بورس همیشه با ریسک همراه بوده است. به طور کلی سود یا زیان هر فردی در بازار بزرگ بورس به تجربه، مهارت و دانش بورسی او بستگی دارد.

  • روش اول: سود حاصل از خرید و فروش سهام

در این روش شما سهام یک شرکت را با قیمت مشخص خریداری می کنید و پس از مدتی سهام خریداری شما به قیمت بالاتری می رسد. مسلما اگر شما همان سهامی را که خریده اید بفروشید؛ درآمد شما از بورس همان سود حاصل از اختلاف قیمت خرید و فروش سهام می شود. نکته ‌ای که وجود دارد این است که نمی ‌توان به طور قطع مشخص کرد که قیمت سهام خریداری شما در آینده افزایش پیدا می‌ کند یا خیر. در هر صورت این احتمال هم وجود دارد که قیمت سهام خریداری شده شما کاهش یافته و و دچار زیان شوید.

  • روش دوم: سود حاصل از مجمع عادی سالیانه

برخی از شرکت‌ ها در بازار بورس هستند که به سهامداران خود مبلغی سود اختصاص می‌ دهند. این کار زمانی انجام می ‌شود که مجمع عادی سالیانه برای آن شرکت برگزار شود. زمانی که این مجمع برگزار می شود؛ اگر شما سهام آن شرکت را در اختیار داشته باشید؛ سود سهام به شما تعلق خواهد گرفت البته برای اینکه اطلاعات کافی درباره تقسیم سود، پیش‌بینی سود و یا زمان انجام این کار داشته باشید لازم است به سایت “کدال” مراجعه کنید. سایت کدال اطلاعات شفاف و جامعی از فعالیت شرکت های بورسی ارائه می دهد.

نکات کسب درآمد از بورس

اگر قصد شما برای کسب درآمد از بازار بورس جدی است؛ باید در این زمینه آموزش ببینید و از مشاوره افراد باتجربه، استفاده کنید. البته میزان درآمد هر شخصی در این بازار بزرگ بستگی به سرمایه او دارد. هرچقدر سرمایه بیشتری را وارد این بازار کنید؛ طبیعتا میزان سود و زیان حاصل هم بیشتر خواهد شد. پیشنهاد می شود برای ابتدای کار مبلغی به ارزش یک تا دو میلیون تومان به عنوان سرمایه اولیه وارد بازار بورس کنید. در آینده می توانید با کسب تجربه بیشتر سرمایه خود را افزایش داده و درآمد بیشتری به دست آورید.

برای کسب درآمد از بورس باید سهام شرکت های مختلف را به خوبی رصد کنید. تنها در این صورت است که می ‌توانید در بهترین زمان ممکن سهام این شرکت را خریداری و به سود تبدیل کنید. نکته‌ای که وجود دارد این است که تحت هیچ شرایطی نباید عجولانه و هیجان زده تصمیم‌ گیری کنید. تصمیماتی که در بازار بورس گرفته می شود باید کاملاً حساب شده باشد. اگر مطالعه و دانش شخصی خود را افزایش دهید؛ قطعاً می توانید تصمیمات درستی را در زمان های درست بگیرید. نکته دیگری که وجود دارد مربوط به سبد سهام است. نباید در ابتدای کار تنوع سبد سهام شما زیاد باشد. بهتر است آن را در حد معقول نگه دارید چرا که سرمایه شما در ابتدا کم است و بهتر است که پراکندگی زیادی در سبد سهام خود، نداشته باشید.

اگر تجربه زیادی در ارتباط با خرید و فروش سهام در بازار بورس ندارید توصیه می کنیم از دوره های آموزشی استفاده کنید و دانش و مهارت خود را افزایش دهید. تنها در این صورت است که می توانید در خرید و فروش سهام  به درآمد ایده ‌آلی برسید. در این زمینه می توانید از آموزش ها و مطالب مفیدی که سایت دکه در اختیارتان قرار می‌دهد، استفاده کنید.

مطالب مرتبط
بهترین ربات سرخطی بورس - معرفی بهترین ربات سرخطی بورس

معرفی بهترین ربات سرخطی بورس

 معرفی بهترین ربات و نرم افزار سرخطی بورس تضمینی امروز در پردازش اطلاعات مالی دکه قصد داریم یکی از بهترین […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده

تفاوت ربات سرخطی با سفارش دستی در بورس

تفاوت ربات سرخطی با سفارش دستی در بورس امروز قصد دارم در پردازش اطلاعات مالی دکه توضیح بدم تفاوت نرم […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

سرخط زدن یا سرخطی بورس چیست؟ (توضیح کامل)

سرخط زدن یا سرخطی بورس چیست؟ (توضیح کامل) امروز در این مقاله قصد داریم برای شما بیان کنیم بهترین روش […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید