علت پنالتی شدن وبسایت‌

صفحه نخست » سئو

علت پنالتی شدن وبسایت | دلایل پنالتی شدن وبسایت | جلوگیری از پنالتی شدن وبسایت

گاهی مواقع پیش می‌آید که گوگل برخی وبسایت‌ها را جریمه یا پنالتی می‌کند، علت پنالتی شدن وبسایت تنها و تنها یک دلیل ساده دارد: وبسایت شما برای کاربران سودمند نیست.
عموما پنالتی شدن سایت توسط گوگل توسط الگوریتم‌های مخصوص خودش تشخیص داده می‌شود و باعث می‌شود رتبه‌ی شما در گوگل به سرعت پایین بیاید و برخی کلیدواژه‌هایی که استفاده کرده‌اید در صفحات اول گوگل ظاهر نشوند. برای جلوگیری از پنالتی شدن وبسایت کافی است که حرفه‌ای و صادقانه فعالیت کنید، دکه در اینجا ۳ مورد از دلایل پنالتی شدن وبسایت را توضیح می‌دهیم.

 علت پنالتی شدن وبسایت | دلایل پنالتی شدن وبسایت | جلوگیری از پنالتی شدن وبسایت
استفاده بیش‌ازحد از کلیدواژه

اگر شما کلیدواژه‌های موردنظر خود را دائما در متن تکرار کنید و در فرکانس بالایی با درصد تکرار بالا محتوای خود را تنظیم کنید، گوگل قطعا آن را شناسایی خواهد کرد و نه‌تنها کلیدواژه و فعالیت سئو شما نتیجه‌ای نخواهد داد بلکه باعث پسرفت وبسایت شما نیز می‌شود، این از رایج‌ترین دلایل پنالتی شدن وبسایت است و معمولا به این دلیل است که متن تولید شده عملا فایده‌ای برای مخاطب ندارد و صاحبان وبسایت از این طریق خواسته‌اند تا خود را در موتورهای جستجو بالاتر ببرند ولی باید در نظر داشت که تکرار شدید کلیدواژه توسط گوگل به راحتی شناسایی می‌شود.

انتشار مطالب کپی

گوگل تاکید بسیار بالایی بر تولید مطالب اورجینال و یونیک دارد و سایتی که محتوای تازه و دست اول تولید می‌کند برای گوگل بسیار ازشمند است و الگوریتم‌های گوگل به راحتی باعث بهبود رتبه‌ی آن وبسایت می‌شود. اما انتشار مطالب کپی از سایر وبسایت‌ها دقیقا چیزی است که باعث جریمه شدن سایت می‌شود. تغییر دادن برخی لغات و یا عوض کردن تیتر و هدینگ‌ هم کمکی به این کار نمی‌کند، مگر آنکه به طور کامل و به زبانی دیگر بازنویسی شود. از این نظر برای جلوگیری از پنالتی شدن وبسایت خود سعی کنید هیچگونه مطلب کپی در سایت خود منتشر نکنید، اگر مطلبی به نظر شما مهم است سعی کنید لینک بدهید.

محتوا و بک‌لینک‌های بی‌کیفیت

گوگل در تشخیص محتوای بی‌کیفیت چه از نظر رعایت کردن موارد نوشتاری و غلط‌های املایی و چه از نظر قواعد گرامری بسیار هوشمند است و بسیاری از مواقع علت پنالتی شدن وبسایت تولید محتوای بی‌کیفیت است. اگر محتوای شما نتواند برای مخاطب ارزش ایجاد کند گوگل به راحتی از میزان مطالعه فرد و طول مقاله‌ی شما و الگوریتم‌های دیگری که برای این موضوع در نظر گرفته است تشخیص می‌دهد و باعث پنالتی شدن وب‌سایت شما می‌شود. بک‌لینک‌ها نیز دقیقا به همین صورت هستند اگر لینک‌های ارزشمندی در وبسایت خود نداشته باشید و یا با وبسایت‌های بی‌کیفیت لینک شده باشید قطعا به پنالتی شدن وبسایت شما منجر می‌شود.

راهکار برای جلوگیری از پنالتی شدن وبسایت

اگر می‌خواهید وبسایت شما با قدرت سابق و بدون جریمه و پنالتی توسط گوگل شناسایی شود تنها راهکار این است که طبیعی باشید و طبیعی به نظر برسید، اگر بخواهید از روش‌های غیرمتعارف مانند لینک‌های پیاپی، تکرار بیش‌ازحد کلیدواژه و … استفاده کنید قطعا نتیجه‌ی عکس خواهید گرفت. اگر خودتان باشید و با کیفیت بالا و بدون کپی کردن از جاهای دیگر فعالیت کنید نه‌تنها پنالتی نمی‌شوید بلکه خود گوگل به شما کمک خواهد کرد تا بهتر و بیشتر دیده شوید.

علت پنالتی شدن وبسایت‌
(2) رای، میانگین: 4.5

نوشته های مشابه


ارسال نظر