آموزش نصب افزونه در وردپرس

صفحه نخست » وردپرس

آموزش نصب افزونه در وردپرس

افزونه‌ها در حقیقت امکانات جانبی هستند که می‌توان به وبسایت اضافه کرد. آموزش نصب افزونه در وردپرس با توجه به اینکه افزونه‌ها هم در بهینه‌سازی گرافیکی و هم بهینه‌سازی محتوا تاثیرگذارند بسیار حائر اهمیت می‌باشد و نصب افزونه در وردپرس می‌تواند بسیاری از کارها را برای شما راحت‌تر کند. دکه در اینجا به آموزش نصب افزونه در وردپرس خواهد پرداخت و یکی از ساده‌ترین روش‌ها را به شما آموزش خواهد داد.

آموزش نصب افزونه در وردپرس » نصب افزونه

ابتدا باید در پنل وردپرس سایت خود به قسمت افزونه‌ها یا Plugins رفته و کلیک کنید تا کادر مربوط به آن باز شود:

آموزش نصب و راه‌ اندازی افزونه در وردپرس

در این قسمت روی افزودن یا Add New کلیک کنید تا صفحه‌ي زیر را ببینید، می‌توانید در همان سایدبار اصلی وردپرس نیز در قسمت افزونه‌ها مستقیما گزینه‌ی Add New‌ را انتخاب کنید.

آموزش نصب و راه‌ اندازی افزونه در وردپرس

در این قسمت خود وردپرس برخی افزونه‌های لازم را به شما پیشنهاد می‌کند برخی پولی و برخی رایگان هستند، اگر افزونه‌ی موردنظر شما در میان افزونه‌های پیشنهادی وردپرس باشد می‌توانید روی گزینه‌ی هم اکنون نصب کن کلیک کنید تا افزونه‌ی موردنظر روی سایت شما نصب شود.

آموزش نصب افزونه در وردپرس » آپلود افزونه

اگر افزونه‌ی موردنظر را از قبل دانلود کرده‌اید و می‌خواهید آن را روی محیط وردپرس آپلود کنید می‌توانید از گزینه‌ی بارگذاری افزونه گزینه ی مرور… را انتخاب کنید.

آموزش نصب و راه‌ اندازی افزونه در وردپرس

در اینجا باید فایل پلاگین را که قبلا در اختیار دارید از گزینه‌ی مرور… انتخاب کنید و منتظر بمانید تا آپلود شود. بعد از اینکه آپلود شد و وردپرس آن را به عنوان یک افزونه شناسایی کرد‌، در همان لیست اولیه افزونه‌ها ظاهر می‌شود و کافیست روی نصب کنید کلیک کنید تا افزونه نصب شود.
این دو روش آسان‌ترین روش نصب افزونه در وردپرس بودند که به شما آموزش داده شد.

نکات مهم:

  • می‌توانید در منوی سرچ افزونه‌ها در قسمت پانل وردپرسی افزونه‌ی موردنظر خود را سرچ کنید و نصب کنید.
  • افزونه‌های فارسی عموما در قسمت جستجوی وردپرس وجود ندارند و باید از وبسایت‌های ایرانی دانلود کنید و سپس بارگذاری کنید.
  • نسخه‌های پولی موجود در وردپرس به دلار می‌باشند و ممکن است هزینه‌های زیادی برای شما داشته باشد بهتر است نسخه‌های ریالی آن را از وبسایت‌های ایرانی دانلود کنید.
  • سعی کنید آخرین نسخه‌ی افزونه را نصب کنید تا باگ‌ها و ارورهای آن در عملکرد سایت شما اختلال ایجاد نکند.
آموزش نصب افزونه در وردپرس
(2) رای، میانگین: 4.5

نوشته های مشابه


ارسال نظر