کارایی برچسب ها در وردپرس

صفحه نخست » وردپرس

کارایی برچسب ها در وردپرس

برچسب‌ها ابزارهای پیش‌فرض وردپرس برای دسته‌‌بندی و طبقه‌بندی مطالب و محصولات شما می‌باشد. هر پست در وردپرس می‌تواند چند برچسب و یا به اصطلاح تگ داشته باشد و در طبقه‌بندی‌های مختلفی روی وبسایت شما قرار گیرد. کارایی برچسب ها در وردپرس بسیار زیاد است و بر خلاف دسته‌بندی ‌ها که کاملا محدود هستند می‌توانید بی‌نهایت برچسب داشته باشید و یا می‌توانید مطالب‌تان را بدون برچسب منتشر کنید.

برای اینکه با کارایی برچسب ها در وردپرس آشنا شوید چند مورد اساسی در زیر آورده شده است:

کارایی برچسب ها در وردپرس

تفاوت برچسب و دسته‌بندی در چیست؟

کارایی برچسب ها در وردپرس با دسته بندی‌ها بسیار متفاوت است. دسته‌ها از قبل توسط موتور وردپرس تولید می‌شوند و معمولا در سایدبار سایت می‌توانید از آن استفاده کنید اما برچسب‌ها را به هر تعداد و هر متنی که می‌خواهید می‌توانید منتشر کنید. دسته ها قابلیت زیردسته‌سازی دارند اما برچسب‌ها کاملا حالتی مستقل دارند و بدون در نظر گرفتن برچسب‌های دیگر به کار خود ادامه می‌دهند.

تفاوت برچسب و دسته‌بندی در چیست؟

تاثیر برچسب‌ها در سئو

کارایی برچسب ها در وردپرس محدود به دسته بندی نیست و می‌توانید برای بهبود سئوی سایت خود نیز از آن استفاده کنید. باید ابتدا اطمینان حاصل کنید که تگ‌های موردنظر شما تاثیر منفی در سئوی سایت ندارند. برچسب ها برای ایندکس کردن مطالب شما به کار گرفته می‌شوند ولی اولویت اصلی در خود متن و عنوان‌ها می‌باشد و ممکن است ربات‌های گوگل در لایه‌های پایین‌تری از ایندکس برچسب ها بهره بگیرند و کپی بودن آن‌ها ممکن است گاهی به نفع سایت شما نباشد.

تاثیر برچسب‌ها در سئو

سایر کارایی‌های برچسب در وردپرس

برچسب‌ها می‌توانند دسته بندی‌های خوبی را در معرض دید کاربران قرار دهند و از این طریق با کلیک بر روی برچسب‌های مختلف زیر هر پست ترافیک وبسایت شما نیز بیشتر می‌شود. فقط باید دقت داشته باشید که تگ‌هایتان را جوری انتخاب کنید که حتما چند مطلب مشابه را پشتیبانی کنند.

می‌توانید از تگ‌ها برای به اشتراک‌گذاری چند مطلب مرتبط در وبسایت خود و شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید و آن‌ها را تبدیل به هشتگ در دنیای مجازی کنید و از این نظر در سئو Off-Page شما نیز تاثیر دارد.

چند نکته:

  • می‌توانید در تنظیمات وردپرس کارکرد تگ‌ها در ایندکس موتورهای جستجو خارج کنید تا تاثیر منفی در سئو سایت شما نداشته باشند.
  • می‌توانید در تنظیمات ویجت‌ها به جای نمایش دسته‌ها، برچسب‌ها را نیز در سایدبار قرار دهید اما به دلیل شلوغ شدن فضای سایت این کار توصیه نمی‌شود.
  • می‌توانید در قسمت برچسب‌های پنل وردپرس برای هر دسته‌بندی یک لینک URL انتخاب کنید و از این طریق برای هر برچسب یک لینک مخصوص هم داشته باشید.
کارایی برچسب ها در وردپرس
(2) رای، میانگین: 4.5

نوشته های مشابه


ارسال نظر