معیار رتبه‌ بندی الکسا چگونه است؟

صفحه نخست » سئو

معیار رتبه بندی الکسا چگونه است؟

هر جا که موضوعی در مورد یک وبسایت پیش می‌آید یکی از اولین سوال‌هایی که پرسیده می‌شود این است که رتبه‌ي الکسا آن چند است؟ اما آیا می‌دانید معیار رتبه بندی الکسا چگونه است؟ چه مواردی باعث می‌شود تا یک وبسایت در رتبه بندی الکسا بالاتر برود یا پایین‌تر بیاید؟ دکه در ادامه ابتدا توضیح مختصری در مورد رتبه‌ بندی الکسا خواهد داد و سپس معیار رتبه بندی الکسا را بررسی خواهد کرد.

الکسا چیست؟

الکسا چیست؟

الکسا یک سیستم رتبه‌ بندی جهانی است که بر پایه‌ی میزان ترافیک در لحظه‌ی هر سایت رتبه بندی می‌کند. عموما سایت هایی که ترافیک جهانی آن بیشتر باشد رتبه ی بهتری در این رتبه بندی کسب می‌کنند. یک دیتابیس بزرگ از نمونه‌های آماری مختلف در لحظه بررسی می‌شوند و به عنوان نمونه‌ای کلی مورد بررسی و آنالیز قرار می‌گیرند و بر پایه‌ی آن رتبه بندی اکسا تعیین می‌شود.

معیار رتبه بندی الکسا

معیار رتبه بندی الکسا

در مورد معیار رتبه بندی الکسا چند مورد مهم وجود دارد:

  • رتبه بندی الکسا بر پایه ی یک داده‌ی ترافیکی در یک بازه‌ی زمانی ۳ ماهه تعیین می شود.
  • رتبه بندی الکسا به صورت روزانه آپدیت می‌شود پس بسیار مهم است که در یک وبسایت باگ ها و ارورها کاملا رفع شده باشند و لینک شکسته‌ها درست شده باشند تا رتبه‌ بندی دچار مشکل نشود.
  • معیار رتبه بندی الکسا ترکیبی از تعداد بازدید کنندگان و تعداد بازدید از صفحات می باشد. یعنی اگر افراد مشابهی در روز هزار بار وبسایت شما را بازدید کنند ممکن است چندان سودی به حال شما نداشته باشد و تعداد بازدید کنندگان یونیک بسیار مهم است.
  • بازدید از صفحه به معنای هر بار کلیک بر روی یک URL مرتبط به وبسایت شما می‌باشد و در رتبه بندی لحاظ می‌شود.
  • سایتی که بیشترین میزان تعداد بازدید کننده وکلیک بر روی لینک ‌های مرتبط به سایت شما توسط بازدیدکنندگان مختلف را داشته باشد در رتبه‌ی ۱ قرار می‌گیرد.
  • ترافیک الکسا صرفا برای دامنه‌ی اصلی لحاظ می‌شود و زیردامنه‌ها و لینک‌های دیگر سایت مشمول رتبه بندی نمی‌شوند.

معیار رتبه بندی الکسا چگونه است؟

چند نکته‌ی جالب در مورد معیار رتبه بندی الکسا

  • ممکن است سایتی تعداد بازدید زیادی داشته باشد اما بازدید کنندگان آن کم باشد، الکسا اولویت اول را بر تعداد بازدیدکنندگان قرار می‌ دهد.
  • رنکینگ الکسا با دقت ۱۰ می‌باشد ممکن است برخی سایت‌ها با رتبه‌های بالاتر ۱۰۰۰ رتبه‌هایی کاملا دقیق نداشته باشند اما سایت‌های زیر ۱۰۰۰ کاملا دقیق هستند.
  • برای اطلاع از رتبه ‌ی الکسای یک سایت می‌توانید به Alexa Rank Checker ها سر بزنید.
معیار رتبه‌ بندی الکسا چگونه است؟
(2) رای، میانگین: 4.5

نوشته های مشابه


ارسال نظر