×
خانه » بورس » معیار رتبه‌ بندی الکسا چگونه است؟
28 اکتبر 2018

معیار رتبه‌ بندی الکسا چگونه است؟

معیار رتبه بندی الکسا چگونه است؟

معیار رتبه بندی الکسا

هر جا که موضوعی در مورد یک وبسایت پیش می‌آید یکی از اولین سوال‌هایی که پرسیده می‌شود این است که رتبه‌ی Alexa آن چند است؟ اما آیا می‌دانید معیار رتبه بندی Alexa چگونه است؟ چه مواردی باعث می‌شود تا یک وبسایت در رتبه بندی الکسا بالاتر برود یا پایین‌تر بیاید؟ آژانس بازاریابی دکه در ادامه ابتدا توضیح مختصری در مورد رتبه‌ بندی الکسا خواهد داد و سپس معیار رتبه بندی Alexa را بررسی خواهد کرد.

معیار رتبه بندی الکسا چگونه است؟

الکسا چیست؟

الکسا یک سیستم رتبه‌ بندی جهانی است که بر پایه‌ی میزان ترافیک در لحظه‌ی هر سایت رتبه بندی می‌کند. عموما سایت هایی که ترافیک جهانی آن بیشتر باشد رتبه ی بهتری در این رتبه بندی کسب می‌کنند. یک دیتابیس بزرگ از نمونه‌های آماری مختلف در لحظه بررسی می‌شوند و به عنوان نمونه‌ای کلی مورد بررسی و آنالیز قرار می‌گیرند و بر پایه‌ی آن رتبه بندی Alexa تعیین می‌شود.

معیار رتبه بندی الکسا

در مورد معیار رتبه بندی Alexa چند مورد مهم وجود دارد:

  • رتبه بندی Alexa بر پایه ی یک داده‌ی ترافیکی در یک بازه‌ی زمانی ۳ ماهه تعیین می شود.
  • رتبه بندی Alexa به صورت روزانه آپدیت می‌شود پس بسیار مهم است که در یک وبسایت باگ ها و ارورها کاملا رفع شده باشند و لینک شکسته‌ها درست شده باشند تا رتبه‌ بندی دچار مشکل نشود.
  • معیار رتبه بندی Alexa ترکیبی از تعداد بازدید کنندگان و تعداد بازدید از صفحات می باشد. یعنی اگر افراد مشابهی در روز هزار بار وبسایت شما را بازدید کنند ممکن است چندان سودی به حال شما نداشته باشد و تعداد بازدید کنندگان یونیک بسیار مهم است.
  • بازدید از صفحه به معنای هر بار کلیک بر روی یک URL مرتبط به وبسایت شما می‌باشد و در رتبه بندی لحاظ می‌شود.
  • سایتی که بیشترین میزان تعداد بازدید کننده وکلیک بر روی لینک ‌های مرتبط به سایت شما توسط بازدیدکنندگان مختلف را داشته باشد در رتبه‌ی ۱ قرار می‌گیرد.
  • ترافیک الکسا صرفا برای دامنه‌ی اصلی لحاظ می‌شود و زیردامنه‌ها و لینک‌های دیگر سایت مشمول رتبه بندی نمی‌شوند.
چرا ووکامرس بهترین فروشگاه ساز می‌باشد؟
این پیشنهاد از دست ندید!

چند نکته‌ی جالب در مورد معیار رتبه بندی Alexa

  • ممکن است سایتی تعداد بازدید زیادی داشته باشد اما بازدید کنندگان آن کم باشد، الکسا اولویت اول را بر تعداد بازدیدکنندگان قرار می‌ دهد.
  • رنکینگ الکسا با دقت ۱۰ می‌باشد ممکن است برخی سایت‌ها با رتبه‌های بالاتر ۱۰۰۰ رتبه‌هایی کاملا دقیق نداشته باشند اما سایت‌های زیر ۱۰۰۰ کاملا دقیق هستند.
  • برای اطلاع از رتبه ‌ی الکسای یک سایت می‌توانید به Alexa Rank Checker ها سر بزنید.

علیرضا شیخی

بنیانگذار شرکت پردازش اطلاعات مالی دکه "اولین ارائه کننده وب سرویس و خدمات بورس"، همیشه دوست داشتم در عرصه بازارسرمایه و بورس به مردم خدمت رسانی کنم و برای اگاهی بیشتر و قدمی هوشمندانه محصولاتی ارائه کنم که مکملی موثر برای بازاربورس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *