×
خانه » بورس » چرا رتبه الکسای من افت می‌ کند؟
06 نوامبر 2018

چرا رتبه الکسای من افت می‌ کند؟

دلیل افت رتبه الکسا سایتم چیست؟

چرا رتبه الکسا افت می‌ کند؟

آیا این سئوال ” چرا رتبه الکسا افت می‌ کند؟ یا دلیل افت رتبه الکسا سایتم چیست؟ ” برایتان پیش آمده است؟! جوابش همینجاست! کاهش رتبه‌ الکسا به معنای کاهش نرخ بازدید و کاهش رتبه وبسایت برای کاربران و در نتیجه کاهش ترافیک سایت می‌باشد. هر چند رتبه الکسا المان تاثیرگذاری در سئو نیست ولی کاهش رتبه الکسا باعث می‌شود کاربران در میزان اعتبار سایت شک کنند و در نتیجه میزان فروش و درآمد سایت نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
آژانس بازاریابی دکه در اینجا دلیل افت رتبه الکسا را که بیشتر به عملکرد وبسایت بستگی دارد آورده‌است.

الگوریتم الکسا

یکی از دلایل افت رتبه الکسا که عموما رایج است تغییر الگوریتم الکسا برای رتبه‌بندی سایت‌ها می‌باشد، به طور مثال ممکن است الکسا در سال چندین بار معیارهای خود برای دریافت میزان ترافیک وبسایت ها تغییر دهد و از این جهت تغییری در رتبه شما ایجاد شود. این به عملکرد وبسایت شما مرتبط نمی‌شود و بعد از مدتی درست می‌شود. پس نگران نباشید. (معیار رتبه‌ بندی الکسا چگونه است؟)

گوگل پنالتی

وقتی گوگل شما را جریمه می‌کند مطمئن باشید در تمام رتبه‌های جهانی شما تغییر ایجاد می‌کند رتبه الکسا هیچ اهمیتی برای گوگل ندارد اما رتبه الکسا بستگی شدیدی به رتبه گوگل شما دارد و اگر گوگل به هر دلیلی شما را جریمه کند قطعا در میزان ترافیک وبسایت شما تغییر ایجاد می‌شود و یکی از دلایل افت رتبه السا نیز این می‌باشد.
پس باید از تولید محتوای کپی، سرقت مطالب و مواردی از این دست کاملا دوری کنید تا وبسایت شما توسط گوگل جریمه نشود. (علت پنالتی شدن وبسایت‌)

سئوی Off-Page چیست؟
این پیشنهاد از دست ندید!

دقیق نبودن الکسا

یکی از دلایل افت رتبه‌ الکسا دقیق نبودن الکسا می باشد، الکسا چندان دقیق نیست و ممکن است گهگاهی رتبه‌ی سایت شما را بیشتر یا کمتر نشان دهد پس نباید از این جهت نگران باشید. پیشنهاد ما این است که می‌توانید به طور کلی رتبه‌ی الکسا سایت خود را نادیده بگیرید و روی رتبه‌ی گوگل متمرکز شوید، چرا که اگر رتبه‌ی گوگل شما تغییراتی داشته باشد یقینا به سرعت در رتبه ی الکسای شما نیز تاثیر عمده‌ای خواهد داشت. (گوگل چگونه سایت ها را رتبه بندی می کند؟)

سرعت کم سایت

همانطور که می‌دانید اگر وبسایت شما سنگین باشد کاربران خیلی سریع آن را ترک می‌کنند پس باید این المان مهم را در نظر داشته باشید و سعی کنید وبسایتی با سرعت بالا در اختیار کاربران قرار دهید. افزونه‌هایی برای افزایش سرعت سایت وجود دارند و اگر سایت خود را از نظر حجم عکس‌های به کار رفته و کدهای استفاده ‌شده و قالب های مختلف بهینه‌سازی کنید قطعا نتیجه بسیار خوبی از آن خواهید گرفت.
عوامل دیگری نظیر کیفیت محتوا و لینک‌های داخلی و بک‌لینک‌ها و مواردی از این دست نیز چون مستقیما در ترافیک وبسایت شما تاثیر می‌گذارند پس در رتبه‌ی الکسای وبسایت شما موثر هستند.

علیرضا شیخی

بنیانگذار شرکت پردازش اطلاعات مالی دکه "اولین ارائه کننده وب سرویس و خدمات بورس"، همیشه دوست داشتم در عرصه بازارسرمایه و بورس به مردم خدمت رسانی کنم و برای اگاهی بیشتر و قدمی هوشمندانه محصولاتی ارائه کنم که مکملی موثر برای بازاربورس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *