راهکارهای افزایش امنیت سایت وردپرس

صفحه نخست » امنیت , وردپرس

راهکارهای افزایش امنیت وردپرس

وب‌سایت وردپرسی شما جزو دارایی‌های شما محسوب می‌شود و به گونه‌ای باید امنیت آن را تامین کنید، افزایش امنیت وردپرس با انجام روش‌هایی امکان‌پذیر است و باعث می‌شود تا از شر هکرها و افراد مختلفی که سعی دارند از سایت شما سوءاستفاده کنند راحت شوید، راهکارهای افزایش امنیت وردپرس در دو رده‌ی عمومی و اختصاصی وجود دارند و در اینجا سعی خواهیم کرد تعدادی از این روش‌ها را به شما یاد بدهیم تا برای افزایش امنیت وردپرس و سایت وردپرسی خود اقدام کنید.

از امنیت هاست اطمینان حاصل کنید.

امنیت سایت وردپرسی بسیار وابسته به یک هاست مطمئن، ایمن و محافظت شده است، قبل از اقدام به خرید هاست حتما سازوکار امنیتی آن را بررسی کنید و در صورت لزوم با یک نفر در این باره مشورت کنید تا بتوانید یک هاست مطمئن تهیه کنید.

راهکارهای افزایش امنیت وردپرس

ساختن یک پسورد قوی حداقل کاری است که می‌توانید برای سایت وردپرسی خود انجام دهید، از پسوردهای معمولی نظیر ۱۲۳۴۵۶ و یا qwerty و از این قبیل پسوردها ابدا استفاده نکنید و پسوردها را به شدت جدی بگیرید، از حرف‌ها، کاراکترها، اعداد و … استفاده کنید و حداقل ۱۲ کاراکتر برای پسورد لحاظ کنید تا امنیت آن تا حدودی حفظ شود.

 

از آنتی اسپم استفاده کنید.

از راهکارهای افزایش امنیت وردپرس می‌توان به آنتی اسپم اشاره کرد. این اسپم‌هایی که در سایت و یا ایمیل و نظرات ظاهر می‌شوند بیشتر مواقع کار هکرها می‌باشد و فراتر از یک معضل امنیتی است، برای افزایش امنیت وردپرس می‌توانید از سیستم من ربات نیستم گوگل استفاده کنید ویا اینکه کلمات یا اعدادی را به عنوان کلیدواژه امنیتی در نظر بگیرید تا سایت شما امنیت بالایی را فراهم کند.

پیشنهاد دکه

دانلود افزونه وردپرس Advanced NO CAPTCHA reCAPTCHA

ویژگی های این افزونه

  • جلوگیری از ربات های مضر
  • جلوگیری از هک شدن وبسایت
  • جلوگیری از اسپم ها
  • تشخیص ربات های اسپمر
  • و …

دانلود افزونه وردپرس Advanced NO CAPTCHA reCAPTCHA

از افزونه‌های معتبر استفاده کنید.

بهتر است افزونه‌هایی که به سایت وردپرسی خود اضافه می‌کنید را از جاهای معتبر تهیه کنید تا امکان هک سایت وردپرسی شما کاهش یابد، امنیت سایت وردپرسی می‌تواند با برخی افزونه‌ها به خطر بیفتد، حتی برخی تم‌ها و کدهای آلوده نیز ممکن است تا حدودی خطرآفرین باشند.
از SSL بهره ببرید.
SSL یک لایه ی حفاظتی برای استفاده از قسمت‌های حساس و مهم سایت می‌باشد، اطلاعات کاربران، اطلاعات بانکی و مواردی از این دست باید حتما از این لایه‌ی حفاظتی برای افزایش امنیت وردپرس بهره ببرند. این لایه‌ی حفاظتی مسیر انتقال اطلاعات از سرور به مرورگر را با یک لایه‌ی امنیتی پوشش می‌دهد و از این طریق از داده‌ها محافطت می‌کند. این راه تقریبا از ضروری‌ترین راهکارهای افزایش امنیت وردپرس می‌باشد.

راهکارهای افزایش امنیت سایت وردپرس
(2) رای، میانگین: 4.5

نوشته های مشابه


ارسال نظر