پردازش اطلاعات مالی دکه
منو موبایل

پردازش اطلاعات مالی دکه

آربیتراژ مثلثی چیست؟

آربیتراژ مثلثی چیست؟ (Triangular Arbitrage) استراتژی آربیتراژ مثلثی

آربیتراژ مثلثی (Triangular Arbitrage) بصورت کلی یعنی ناهماهنگی بین سه ارز است. زمانی رخ میدهد که نرخ این ارزها با هم مطابقت ندارند. و این فرصت ها خیلی کم پیش میاد توی بازارهای مالی، و همچنین برای استفاده از استراتژی آربیتراژ مثلثی (Triangular Arbitrage) باید از سیستم های پیشرفته یا ربات های آربیتراژ استفاده کنید. برای مثال : معامله‌گری که از آربیتراژ مثلثی استفاده می‌کند، مبلغی را با یک نرخ (EUR/USD) مبادله می‌کند، دوباره آن را تبدیل می‌کند (EUR/GBP)، و سپس آن را در نهایت به اصلی (USD/GBP) تبدیل می‌کند.

نمونه و استراتژی آربیتراژ مثلثی در بازارهای مالی

به عنوان مثال : فرض کنید که شما یک میلیون دلار دارید و قیمت ارزها به این شکل است: EUR/USD = 1.1586 ، EUR/GBP = 1.4600 ، USD/GBP = 1.6939

با این نرخ های ارز یک فرصت آربیتراژ وجود دارد:

فروش دلار برای خرید یورو: ۱,۰۰۰,۰۰۰ $ ÷ ۱٫۱۵۸۶ (EUR/USD) = 863,110
فروش یورو به پوند: ۸۶۳,۱۰۰ ÷ ۱,۴۶۰۰ (EUR/GBP) = 591,171 £
فروش پوند برای دلار: ۵۹۱,۱۷۱ £ * ۱٫۶۹۳۹ (USD/GBP) = 1,001,384 $

نتیجه : سرمایه اولیه را از مبلغ نهایی کم کنید:

۱,۰۰۱,۳۸۴ $ – ۱,۰۰۰,۰۰۰ $ = ۱,۳۸۴ $

از این تراکنش‌ها، شما یک سود آربیتراژ ۱۳۸۴ دلاری دریافت خواهید کرد (با فرض اینکه هزینه‌های تراکنش یا مالیات وجود نداشته باشد). به همین راحتی شما میتوانید سودهای کم ریسک و پرتعدادی داشته باشید.

یک نمونه دیگه از استراتژی آربیتراژ مثلثی بصورت تصویر

آربیتراژ مثلثی چیست؟ (Triangular Arbitrage) استراتژی آربیتراژ مثلثی

بهترین روش استفاده از آربیتراژ مثلثی چیست؟

از نظر پردازش اطلاعات مالی دکه استفاده از آربیتراژ مثلثی قطعا نیازمند یک ربات حرفه ای است. به همین خاطر شرکت ما خدمات سفارش ساخت ربات آربیتراژ را بصورت حرفه ای ارائه می کند. چون استفاده از آربیتراژ مثلثی (Triangular Arbitrage) باید حتما سرعت عملکرد بالایی داشته باشید، قاعدتا این سیستم معاملاتی با توجه به بحث محاسبه ریاضیات کار بسیار پیچیده ای است. پس بهترین راه حل استفاده از ربات های آربیتراژ مثلثی است.

معرفی بهترین ربات آربیتراژ مثلثی ارزدیجیتال

ربات Triangular Arbitrage Dackeh یا ربات آربیتراژ مثلثی دکه روی ۱۲ صرافی کار میکند. بصورت یک سامانه جامع و حرفه ای ساخته شده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۲۱۰۴۲۳۹۴۷ تماس بگیرید.

نتیجه گیری

از لحاظ بازدهی و کم ریسک بودن، بهترین روش استفاده از ربات های آربیتراژ است. بخاطر اینکه تمام مباحث آربیتراژ بصورت ریاضیات و محاسبات الگوریتمی می باشد. و یکی از بهترین روش ها برای کسب سود از بازارهای مالی استفاده از روش آربیتراژ مثلثی (Triangular Arbitrage) است. در این مقاله درباره استراتژی Triangular Arbitrage صحبت کردیم. و همچنین بصورت کامل و جامع توضیح دادیم که آربیتراژ مثلثی چیست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید