پردازش اطلاعات مالی دکه
منو موبایل

پردازش اطلاعات مالی دکه

آلت کوین چیست؟

معرفی آلت کوین ها

درگوشه و کنار دنیای دیجیتال احتمالاً تا به حال در کنار معروف ترین و محبوب ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین، نام آلت کوین هم به گوش تان خورده باشد. آلت کوین ترکیبی از دو واژه آلترنیت به معنای جایگزین شدن و کوین به معنای سکه است. در واقع، این دو کلمه ای جذاب در دنیای ارزهای دیجیتال، جایگزینی برای بیت کوین محسوب می شود. در ادامه همراه پردازش اطلاعات مالی دکه باشید تا با سئوالات اساسی ” آلت کوین چیست؟ | کاربرد آلت کوین | نحوه ی ساخت آلت کوین | معرفی آلت کوین ها ” آشنا شوید.

شاید برایتان سؤال باشد که چرا جایگزین بیت کوین وارد بازار شده است؟ احتمالاً بدانید بیت کوین اولین ارزدیجیتال بود که به جهان معرفی شد و راه را برای سایر ارزهای دیجیتال باز کرد. بعد از آن هر رمز ارزی که به دنیای دیجیتال پا گذاشت، این اطمینان را به آلت کوین ها دادند که خبری از محدودیت هایی که بیت کوین داشت، نیست. به همین دلیل است که آلت کوین ها را جایگزینی برای بیت کوین نامیدند.

آلت کوین چیست؟

با این مقدمه چینی دریافتیم که آلت کوین ها تمام ارزهای رمزنگاری شده هستند که بعد از بیت کوین به بازار آمدند و توانستند جایگزین بهتری نسبت به بیت کوین شوند. بر اساس آخرین آماری که در اوایل سال ۲۰۲۰ به دست آمد، بیش از ۵۰۰۰ ارز رزم پایه وجود دارد. در واقع بیش از ۳۴ درصد از کل بازار ارزهای رمز نگاری شده را آلت کوین ها به دست گرفتند.

کم کم آلت کوین ها به دسته های مختلفی تقسیم شدند. انواع این رمزارزها از جمله ارزهای دیجیتال مارکتینگ مبتنی بر ماینینگ، توکن های امنیتی، توکن های کمکی و کوین ثابت (دلار آمریکا، یورو، طلا) است. اگر بخواهیم مزایای این آلت کوین ها را در چند سطر نام ببریم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهبود محدودیت های موجود در بیت کوین
  • ایجاد رقابت
  • کارمزد پایین تراکنش ها

با این حال ارزش ناپایدار آن ها و کلاهبرداری هایی که در این زمینه انجام گرفته است، طوری است که باید با کنترل و آگاهی بیشتری نسبت به آن ها اقدام کنید.

کاربرد آلت کوین ها چیست؟

احتمالاً خاطرتان باشد که تا همین چند سال پیش، گوشی‌ های تاچ عملا محدود بودند. کاربرد گوشی های موبایل در این چند سال انقدر زیاد شد که تقریبا در حال حاضر کمتر گوشی را می بینید که تاچی نباشد. بازار ارزهای دیجیتال هم سیری به همین ترتیب طی کرده است. ارزهای دیجیتال، به سرعت در حال تغییر هستند و می بینید هر از چند گاه یکبار آلت کوین جدیدی به این دنیای دیجیتالی اضافه می شود.

برای مثال اگر بخواهید یک سیستم رندر باکیفیت بالا بگیرید، می توانید این کار را با گولم (Golem) انجام دهید. می توانید این تغییرات را در سیستم های پرداخت نیز مشاهده کنید. از ایجاد حساب های غیر متمرکز گرفته تا ایجاد قراردادهای هوشمند برای پرداخت حقوق کارمندان، سیستم های وام دادن با ارزهای دیجیتالی و. همگی تنها بخشی از کاربرد آلت کوین ها است.

نحوه ی ساخت آلت کوینها

زمانی که افراد جذب شدند و یک پلتفرم امن ایجاد شد، یک نماد یا آرم بایستی بارگذاری کنید. این نماد را می توانید از بین گزینه های موجود یا انواع پارامترهای استاندارد انتخاب کنید. بعد از اتمام تنظیمات، تنها کافیست روی ایجاد کوین من کلیک کنید. برای این نوع سرویس ها معمولاً مبلغی دریافت می شود که بنا به ارز دیجیتال شما متفاوت است. در کنار تمام این موارد، زیرساخت های فنی زیادی نیاز است که بسیاری از آلت کوین ها از آن برخوردارند. در اصل می توان گفت اکثر آلت کوین ها یک برند تجاری جداگانه دارند که تشخیص و به خاطر سپردن آن را راحت تر می کند. آلت کوین ها در حال حاضر از بسیاری از مبادلات و فرایندهای پرداخت پشتیبانی می کنند. در نتیجه تنها کاری که باید انجام دهید، کاربران را قانع کنید که آلت کوین جدید شما را در لیست ارزهای رمز پایه خود قرار دهند.

نتیجه گیری

اینکه بخواهیم پیشبینی کنیم که مدام ارز رمزنگاری شده می تواند بازار را به دست بگیرد و سود خالص باشد، کار راحتی نیست. بیت کوین اگرچه پیشرو ارزهای دیجیتال بوده و بزرگ ترین نام و بالاترین سقف بازار را به خود اختصاص داده است، اما از محبوبیت آلت کوین های دیگر نمی توان غافل شد. در نهایت می توان گفت هیچ ارز رمزنگاری شده ای وجود ندارد که از فیات پیشی نگرفته باشد. برای اطلاعات بیشتر راجع به بازار دیجیتال و ارزهای رمزنگاری شده، سایت پردازش اطلاعات مالی دکه به عنوان مرجع جامع یادگیری در این زمینه کمک تان خواهد کرد.

مطالب مرتبط
mining bitcoin - بیت کوین چگونه استخراج میشود؟

بیت کوین چگونه استخراج میشود؟

بیت کوین چگونه استخراج میشود؟ سقوط ارزش بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار… افزایش ارزش بیت کوین… بیت کوین […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
tokencrypto dackeh - توکن چیست و چگونه کار میکند؟

توکن چیست و چگونه کار میکند؟

توکن چیست و چگونه کار میکند؟ اگر در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت دارید، احتمالاً تا به حال نام توکن به […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
nft dackeh - NFT چیست؟

NFT چیست؟

NFT چیست؟ زمانی که همسر ایلان ماسک به ازای فروش محصولات هنرمندانه اش به مشتریان سند قابل فروش ارائه کرد، […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید