پردازش اطلاعات مالی دکه
منو موبایل

پردازش اطلاعات مالی دکه

بیت کوین چیست؟

 همچیز درباره بیت کوین | قیمت لحظه ای بیت کوین

سلام رفقا ارادت شیخی هستم میخوام تو این پست بگم بیت کوین چیه اصلا؟ ، هدف بیت کوین چیه ، آیا بیت کوین قانونی است؟ و چگونه بیت کوین کار میکند؟ تمام سئوالات شما درباره بیتکوین پاسخ میدم مخصوصا سئوال چطور بیت کوین بخرم؟ و کدوم صرافی بیت کوین معتبر است؟ پس تا انتهای این پست با پردازش اطلاعات مالی دکه همراه باش اگه تازه وارد ارزهای دیجیتال هستی! راستی قیمت لحظه ای بیت کوین هم نشونت میدم.

سرفصل این پست

 1. قیمت لحظه ای بیت کوین
 2. بیت کوین چیه اصلا؟
 3. هدف بیت کوین چیه
 4. بیت کوین نابود میشه؟
 5. بیت کوین هک میشود؟
 6. آیا بیت کوین قانونی است؟
 7. بیت کوین چگونه کار میکند؟
 8. معرفی کیف پول بیت کوین
 9. چطور بیت کوین بخرم؟
 10. کدوم صرافی معتبر است؟

بیت کوین چیه اصلا؟

ارزدیجیتال بیت کوین BTC که از سال ۲۰۰۹ به صورت آشکارا و عمومی کار خود را آغاز کرده است. در سال ۲۰۱۸ با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۳ هزار دلار، شهرت زیادی کسب کرد و امکان انجام تراکنش‌های بین المللی را در اقصی نقاط دنیا برای کاربران فراهم ساخت.

 • بیت کوین یک نوع پول دیجیتالی به حساب می‌آید که برای خلق آن محاسبات ریاضی پیچیده‌ای صورت گرفته است.
 • از جمله ویژگی‌های بیت‌ کوین می‌توان به این مورد اشاره کرد که هیچ نهاد و مرکزی بر آن نظارتی ندارد و هیچ فردی قادر به قانون گذاری در معاملات آن نیست.
 • کشورهای مختلف نمی‌توانند نسبت به بیت کوین بی‌تفاوت رفتار کنند و از آن طرف نمی‌دانند چه واکنشی نسبت به آن نشان دهند. برخی از کشورها سعی می‌کنند تا بهترین استفاده را از آن داشته باشند و برخی نیز سعی می‌کنند نسبت به ممنوعیت و حذف آن اقدام کنند.
 • اولین ارز دیجیتالی به وجود آمده بیت کوین است. و مشخصات کاشف آن هنوز رو نشده است.
 • بنا به گفته‌ها سازنده بیت کوین فردی به نام ساتوشی ناکاموتو است که هویتی کاملاً ناشناخته دارد اصلاً هیچ‌کس نمی‌داند آیا ساتوشی ناکاموتو یک گروه است یا یک فرد.

با بیدار شدن بیت کوین دیگر، ساتوشی ناکاموتو کاملاً محو شده است و البته نیازی به شناخت آن نیست. خرید با بیت کوین، سرمایه گذاری و انتقال ارزش از کارایی‌های ویژه بیت کوین است؛ البته با این تفاوت که به صورت کاملاً غیر متمرکز این کار انجام می شود. هیچ فرد یا گروهی قادر به هک کردن این ارز دیجیتال نیست؛ به همین علت کاملاً امن است. بصورت کلی توضیح دادیم بیت کوین چیه اصلا؟

بیت کوین نابود میشه؟

ارزدیجیتال بیت کوین به هیچ وج نابود نمیشود، زیرا از سال ۲۰۲۱ کم کم ملت و کشورها درحال برنامه ریزی هستند، برخی جلوی عملکرد بیت کوین میگیرند برخی دیگر حمایت میکنند. بمرور زمان این بی طرفی ها تبدیل به حمایت می شود. زیرا قدرت کشورها به اندازه قدرت بیت کوین نیست. و مجبور هستند با آن کنار بیایند. سایت زومیت یک مقاله درباره نابود شدن بیت کوین منتشر کرده است. پیشنهاد میکنم حتما بخوانید : لینک پست

بیت کوین هک میشود؟

هک کردن ارزدیجیتال بیتکوین، غیر ممکن است و دلیل قانع کننده دارم. غیرمتمرکز بودن شبکه بیت کوین آن را از بسیاری از حملات هک مصون می‌دارد. تالان هک بسیار بر ارزدیجیتال بیتکوین انجام شده. برخی از این حملات به صورت جنگ رسانه‌ای و برخی از آن‌ها به صورت سرکوب‌های قانون‌گذاری بوده است. اما تاکنون کسی نتوانسته است آن را هک کند.

هدف بیت کوین چیست؟

به طور کلی حذف کردن شخص ثالث یا همان واسطه در انتقال پول هدف اصلی این ارز دیجیتال است. در این شرایط بانک‌های مرکزی در تراکنش‌های کاربران نقشی نخواهند داشت. از جمله هدف‌ های دیگر بیت کوین می‌توان به ناشناخته ماندن افراد در حین انجام تراکنش‌ها اشاره کرد.

آیا بیت کوین قانونی است؟

حتما شماهم همچین سئوالی در ذهنتون پیش آماده که آیا بیت کوین قانونی است؟ در کشور ایران ارز بیت کوین به صورت رسمیت شناخته نشده است اما لازم به ذکر است که سرمایه گذاری یا نگهداری بیت کوین در این کشور جرم نیست.

 • استفاده از بیت کوین به شرطی جرم نیست که قانون بالا دستی را نقض ننماید. برای مثال اگر بیتکوین برای یک جرم دیگر استفاده شود، مثلاً شخصی از آن برای پول‌شویی استفاده کند حتماً جرمی مرتکب شده است و به مجازات خودش خواهد رسید. نیروی انتظامی وظیفه مقابله با چنین نهادهایی دارد و همواره به این نوع مسائل رسیدگی می‌کند.
 • صرافی‌ های ارز دیجیتال در کشور ایران نیز فعالیت می‌کنند اما لازم به ذکر است که هیچ گونه مجوز رسمی از طرف بانک مرکزی برای فعالیت آن‌ها صادر نشده است و آن‌ها کاملاً به صورت غیررسمی فعالیت خود را انجام می دهند.
 • استفاده از بیتکوین در کشور ایران به عنوان ابزار پرداخت کاملاً ممنوع است. به طور کلی می توان گفت خرید و فروش یا نگهداری بیت کوین جرم نیست اما برای این کار مجوز رسمی صادر نشده است.

بیت کوین چگونه کار می‌ کند؟

داشتن بیتکوین مثل داشتن طلا، ارزشمند است. و هر زمان اراده کنید می‌توانید آن را معامله کنید. برخی از کسب‌وکار ها و افراد به عنوان یک روش پرداخت، این ارز را قبول کرده اند. برای کار با بیت کوین نیاز است یک کیف پول بیت کوینی داشته باشید.

کیف پول بیت کوین

برای اینکه بیت کوین داشته باشید ابتدا باید کیف پول بسازید من چندتا کیف پول نرم افزاری این زیر معرفی کردم. بهترینش از نظر خودم تراست والت و کوین بیس والت است.

 1. تراست والت
 2. کویین بیس والت
 3. الکتروم
 4. رابین هود
 5. واسابی

چطور بیت کوین بخرم؟

همان طور که توضیح دادم از طریق صرافی های ارزدیجیتال میتونید بیتکوین بخرید. بزودی در پست های آینده آموزش بیت کوین توضیح خواهم داد. ولی در تیتر بعد چند صرافی معتبر به شما پیشنهاد میکنم. با کارمزد پایین و همچنین امنیت فوق العاده بالا.

کدام صرافی معتبر است؟

از نظر خودم که استفاده کردم صرافی های زیر ارزدیجیتال بیت کوین به شما معرفی میکنم که کاملا امن و معتبر هستند:

 1. نوبیتکس
 2. صرافی بایننس
 3. ارزجو

لینک های مهم

مطالب مرتبط
altcoin - آلت کوین چیست؟

آلت کوین چیست؟

معرفی آلت کوین ها درگوشه و کنار دنیای دیجیتال احتمالاً تا به حال در کنار معروف ترین و محبوب ترین […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
mining bitcoin - بیت کوین چگونه استخراج میشود؟

بیت کوین چگونه استخراج میشود؟

بیت کوین چگونه استخراج میشود؟ سقوط ارزش بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار… افزایش ارزش بیت کوین… بیت کوین […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
tokencrypto dackeh - توکن چیست و چگونه کار میکند؟

توکن چیست و چگونه کار میکند؟

توکن چیست و چگونه کار میکند؟ اگر در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت دارید، احتمالاً تا به حال نام توکن به […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

1 نظر ارسال شده

دیدگاهتان را بنویسید