پردازش اطلاعات مالی دکه
منو موبایل

پردازش اطلاعات مالی دکه

تفاوت اکسپرت معاملاتی با ترید دستی

تفاوت اکسپرت معاملاتی با ترید دستی در چیست؟

امروزه به دلیل تنوع بالای سهام‌ها در بازارهای مالی و همینطور زیاد شدن سهام داران این بازارها هرچه بیشتر از پیش به سمت هوشمند شدن می‌رود و به تبع آن افراد و همینطور ابزارها نیز هوشمندتر می‌‌شوند. در فارکس ، بورس و ارزهای دیجیتال امروز دیگر تنها راه برسی و معامله ترید دستی نیست و می‌توان از اکسپرت‌های اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک نیز استفاده کرد اما موضوع اصلی اینجاست که تفاوت اکسپرت معاملاتی یا ربات معامله گر با ترید دستی در چیست؟ برای اینکه بهتر متوجه تفاوت این دو موضوع شوید بهتر است که ابتدا در مورد هرکدام و ویژگی‌هایشان صحبت شود پس در ادامه با پردازش اطلاعات مال دکه همراه باشید.

ترید چیست و تریدر کیست؟

ترید در لغت به معنی معامله است و هرکجا که خریدار و فروشنده باشد شکل خواهد گرفت و تریدر نیز شخصی است که به صورت تخصصی خرید و فروش را در بازارهای مالی انجام می‌دهد.
ترید تنها شامل فارکس و ارز دیجیتال و یا بورس نیست و در تمام بازارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فردی که در یک بازار مالی مانند فارکس قصد ترید کردن را دارد و یا به اصطلاح قصد ترید دستی را دارد باید که تمام فرآیند ترید در بازار مالی مانند برسی، مقایسه و معامله را شخصا انجام دهد. در این صورت هر اتفاقی که در ترید بیفتد کاملا تحت کنترل یا بر اثر فعالیت‌های تریدر است و تسلط او بر انجام یک معامله به صورت ۱۰۰ درصدی می‌باشد و همین موضوع تفاوت اکسپرت معاملاتی یا ربات های معامله گر با ترید دستی را مشخص می‌کند!

اکسپرت معاملاتی چیست و تفاوت ربات معامله گر با ترید دستی در چیست؟

اکسپرت معاملاتی در واقع یک ربات برنامه پذیر است که پیرو دستوراتی که از قبل می‌گیرد بخش زیادی از فرآیند ترید و یا تمام آن را برای شما انجام می‌دهد!

اکسپرت‌ها به دو صورت:

  1. اتوماتیک
  2. نیمه اتوماتیک

و در صورت رسیدن وضعیت بازار به ایدهآل‌هایی که از قبل برای آنها تعریف شده می‌توانند به تریدر اطلاع داده و با خودشان معامله را انجام دهند و این اصلی ترین تفاوت اکسپرت معاملاتی یا ربات های معامله گر با ترید دستی است. به عبارت دیگر با استفاده از اکسپرت‌ ها دیگر نیازی نیست تا تریدر مرتبا قیمت‌ها را رصد کند و وقت خود را روی معامله آنها بگذارد البته که هرکدام مزایا و معایب خاصی دارند و باید با توجه به این موضوع از هر روش استفاده کرد.

لینک های مهم

مطالب مرتبط
botcrypto dackeh - معرفی بهترین ربات های معامله گر ارزدیجیتال

معرفی بهترین ربات های معامله گر ارزدیجیتال

معرفی بهترین ربات های معامله گر ارزدیجیتال سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه امروز میخوام معرفی بهترین ربات های معامله […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
servise expert dackeh - معرفی سفارش ساخت اکسپرت و ربات های معامله گر سودآور

معرفی سفارش ساخت اکسپرت و ربات های معامله گر سودآور

معرفی خدمات سفارش ساخت اکسپرت و ربات های معامله گر سودآور معرفی یکی از بهترین خدمات سفارش ساخت اکسپرت و […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
Xauusd dackeh - با این ربات معامله گر فارکس جفت ارز طلا منفجر کن!

با این ربات معامله گر فارکس جفت ارز طلا منفجر کن!

با این ربات معامله گر فارکس جفت ارز طلا XAUUSD منفجر کن! خب خب، امروز بحث شیرین و دلچسبی داریم […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید